Siatkarskie zmagania w Drawsku Pomorskim

  • KW
  • 2017-03-20 10:33:35
Siatkarskie zmagania w Drawsku Pomorskim
  • Foto: Mateusz Owedyk

W niedzielę (19 marca) w hali drawskiego gimnazjum odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Drawska Pomorskiego. W zmaganiach udział wzięło 9 drużyn. Do Drawska przyjechały zespoły między innymi ze Szczecina, Drezdenka, Gryfina czy Binowa. W turnieju wystąpiły również drawskie zespoły - ZSP Drawsko Pomorskie, Babka Team oraz Republic of Iran.

W związku z dużym zainteresowaniem turniejem, organizatorzy poprzez losowanie podzielili drużyny na dwie grupy. W pierwszej znalazły się zespoły - Binowo, UKS 15 Szczecin, Gryf One, UM Drezdenko oraz Naturals Born Killers. Druga grupa to zespoły - ZSP Drawsko Pomorskie, Republic of Iran, Hallo Pizza Gryfino oraz Babka Team. Spotkania w grupach odbywały się systemem „każdy z każdym”, mecze toczyły się do dwóch wygranych setów (set do 25 pkt.). Po ponad 4-godzinnej rywalizacji grupowej nadszedł czas na decydujące mecze. Zwycięzcy grup zagrali w wielkim finale, natomiast zespoły, które w grupach zajęły II miejsca stoczyły pojedynek o brązowe medale.

Komplet wyników grupowych:
Grupa „A”
UKS 15 Szczecin - Binowo 1:2
Gryf One - UM Drezdenko 0:2
Binowo - Naturals Born Killers 2:0
UKS 15 Szczecin - UM Drezdenko 2:0
Gryf One - Naturals Born Killers 2:0
Binowo - UM Drezdenko 0:2
UKS 15 Szczecin - Gryf One 2:0
UM Drezdenko - Naturals Born Killers 2:0
Binowo - Gryf One 2:0
UKS 15 Szczecin - Naturals Born Killers 2:0

Grupa „B”

ZSP Drawsko Pomorskie - Republic of Iran 0:2
Hallo Pizza Gryfino - Babka Team 2:0
ZSP Drawsko Pomorskie - Hallo Pizza Szczecin 0:2
Republic of Iran - Babka Team 2:0
Republic of Iran - Hallo Pizza Gryfino 2:0
ZSP Drawsko Pomorskie - Babka Team 1:2

W spotkaniu o III miejsce drużyna UM Drezdenko nieznacznie przegrała z Hallo Pizza Gryfino. Tym samym zawodnicy z Gryfina wywalczyli brązowe medale. W wielkim finale turnieju zmierzyły się ze sobą drużyny UKS 15 Szczecin oraz Republic of Iran. O zwycięstwie w turnieju zdecydować musiał tie-break, który po bardzo zaciętej końcówce na przewagi wygrała drużyna ze Szczecina. Sędziami zmagań byli Andrzej Pedrycz, Michał Kulpa oraz Mateusz Owedyk. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz materiały promocyjne gminy Drawsko Pomorskie, najlepsze trzy zespoły medale, natomiast zwycięska drużyna puchar. Nagrody ufundowane zostały przez organizatora zmagań - Burmistrza Drawska Pomorskiego.

info: Mateusz Owedyk

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: