Radni opozycji przegrali z burmistrzem w sądzie. Muszą zapłacić grzywnę

  • KW
  • 2017-03-15 13:37:42
Radni opozycji przegrali z burmistrzem w sądzie. Muszą zapłacić grzywnę
  • Foto: TV Gawex

Szczecineccy radni Jacek Pawłowicz oraz Andrzej Grobelny przegrali w sądzie z Burmistrzem Szczecinka Jerzym Hardie-Douglasem i muszą zapłacić grzywnę w wysokości 4 tys. zł oraz 3 tys. zł, a także pokryć koszty sądowe. Przypomnijmy, podczas sesji Rady Miasta w dniu 4 kwietnia 2016 roku radni opozycyjni Andrzej Grobelny i Jacek Pawłowicz, wręczyli Burmistrzowi Jerzemu Hardie-Douglasowi nietypowy prezent - plakat "Obywatela Włapko". Burmistrz odebrał to jako sugestię o łapówkarstwo i z powództwa cywilnego skierował sprawę o zniesławienie do Sądu Rejonowego w Szczecinku.

W trakcie sesji Rady Miasta, w punkcie wnioski i zapytania radnych, radni Andrzej Grobelny i Jacek Pawłowicz wręczyli burmistrzowi prezent. Był to plakat "Obywatela Włapko". Sam "Obywatel Włapko" to rzeźba powstała z inicjatywy Henryka Gaszkowskiego i Wiesława Adamskiego, która symbolizuje przekupnego urzędnika. Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas wyraził swoje zniesmaczenie całą sytuacją. Rozumiem, że wręczając mi ten plakat sugeruje Pan, że w ratuszu jest brane w łapę, czyli są brane łapówki. To są ohydne, obrzydliwe sugestie i na takie nie ma zgody - powiedział wówczas burmistrz i jednocześnie zaznaczył, że rozważy skierowanie sprawy do sądu i tak zrobił.

Sprawa trafiła do sądu w kwietniu ubiegłego roku z powództwa cywilnego. Teraz zapadł wyrok, w którym rację przyznano burmistrzowi. Na radnych opozycji nałożono kary grzywny o łącznej kwocie 7 tys. zł oraz pokrycie kosztów sądowych.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: