Zobacz trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Szczecinku

  • KW
  • 2017-04-07 08:55:36
Zobacz trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Szczecinku
  • Foto: www.edk.org.pl

7 kwietnia odbędzie się pierwsza w Szczecinku Ekstremalna Droga Krzyżowa. Inicjatywa powstała w roku 2009 i na przestrzeni lat zyskała sobie wielu sympatyków. Choć na naszym terenie nie było jeszcze takiego wydarzenia to już teraz cieszy się ono ogromnym zainteresowaniem. 10 marca podana została także trasa szczecineckiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to ponad 40-kilometrowa, nocna, piesza wędrówka wiodąca przez konkretną trasę, na której znajdują się poszczególne stacje drogi krzyżowej. Idea akcji narodziła się w trakcie spotkań Męskiej Strony Rzeczywistości w 2009 roku. Jej twórcą jest ksiądz Jacek Stryczek, Prezes Stowarzyszenia WIOSNA. Dziś, w całej Polsce jest ponad 60 takich tras. 10 marca została ogłoszona także trasa wiodąca przez Szczecinek. Zaczynamy od Parafii Mariackiej poprzez Parafię św. Rozalii, Trzesiekę, Parsęcko, Radacz, Kądzielną, Mosinę, Sitno, Turowo, Parafię św. Franciszka i kończymy na Parafii św. Krzysztofa - wylicza ks. Gracjan Ostrowski, wikariusz Parafii pw. św. Krzysztofa w Szczecinku.

Wszyscy uczestnicy szczecineckiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej otrzymają dokładny opis trasy z mapką, która zawiera aż 9 stron A4, jak iść krok po kroku tak, aby bezpiecznie dojść do każdej stacji. Priorytetem jest także zabezpieczenie w postaci odblasków. Z kolei osoby niepełnoletnie muszą mieć pełnoletniego opiekuna. Jak podkreśla ksiądz Gracjan Ostrowski, wierni wyruszają razem, ale osobno, w całkowitym milczeniu. Jedyne słowa jakie można wypowiedzieć to modlitwa przy każdej ze stacji. Dodatkowo uczestnicy mierzą się z wieloma ekstremalnościami, takimi jak zmęczenie powodowane długą wędrówką czy też zwyczajna senność, która daje o sobie znać szczególnie w późniejszych etapach wędrówki.

W Szczecinku takie wydarzenie odbędzie się po raz pierwszy, jednak już teraz wiadomo, że cieszy się ono ogromnym zainteresowaniem. Zgłosiła się także grupa osób, która chce przebiec tę trasę. Zapisów można dokonywać na poprzez oficjalną stronę www.edk.org.pl - tam należy wyszukać trasę szczecinecką i się wpisać. Spotkanie organizacyjne przewidziane jest na 25 marca o godzinie 19:00 w kościele pw. św. Krzysztofa. Jeśli ktoś nie ma dostępu do Internetu proszony jest o kontakt z Michałem Piasecznym pod numerem telefonu 880 570 789 bądź w kościele św. Krzysztofa.

Więcej na temat EDK pisaliśmy w artykule: [WIDEO] Ponad 40-kilometrowa Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz pierwszy w Szczecinku

Zobacz trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: