Gmina Barwice. Potrącił kobietę z wózkiem i uciekł

  • KW
  • 2017-03-14 14:52:59
Gmina Barwice. Potrącił kobietę z wózkiem i uciekł
  • Foto: KPP Szczecinek

Wczoraj (13.03) ok. godz. 13:00 na drodze gminnej w pobliżu miejscowości Górki, gmina Barwice, doszło do potrącenia 24-letniej kobiety, która prowadziła wózek z trzymiesięcznym dzieckiem. Sprawca zdarzenia odjechał z miejsca wypadku.

Dzięki pracy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku i policjantów z Posterunku Policji w Barwicach w niespełna dwie godziny po zdarzeniu mundurowi zatrzymali 3 osoby do tej sprawy. Są to mieszkańcy gminy Barwice w wieku od 18 do 31 lat. Z uwagi na fakt, że wszyscy w chwili zatrzymania znajdowali się pod wpływem alkoholu zostali  umieszczeni w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych do wytrzeźwienia.

Jak wstępnie ustalili mundurowi 18 - letni kierujący pojazdem osobowym marki Ford Escort jadąc z dużą prędkością potrącił idącą poboczem kobietę z wózkiem. Poszkodowana z urazem miednicy i obojczyka w stanie przytomnym została przetransportowana do szpitala. Tam na obserwacji pozostało również jej 3-miesięczne dziecko. Sprawca zdarzenia oddalił się z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanym. Po drodze z jego auta wysiedli pasażerowie, którzy pieszo wrócili w miejsce potrącenia kobiety. 18-latek pozostawił samochód w miejscu zamieszkania i pieszo oddalił się, ukrywając przed policją - wyjaśnia mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowa KPP w Szczecinku.

W chwili zatrzymania mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu i miał 0,3 promila w organizmie. Szybko okazało się, że 18-latek jest poszukiwany celem doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego, z którego uciekł. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dzisiaj wszyscy zatrzymani zostaną przesłuchani. Zarzuty w sprawie najprawdopodobniej usłyszy 18-letni sprawca wypadku. Mężczyzna podejrzewany jest o spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Grozi mu do czterech i pół roku pozbawiania wolności. Z uwagi na okoliczności i charakter zdarzenia Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku będzie wnioskował o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania - podsumowuje mł. asp. A. Matys.

Gmina Barwice. Potrącił kobietę z wózkiem i uciekł

Komentarze (1)

Samo zło 2017-03-14 20:01

Pierdna patologia..... Wybić w ch.....

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: