Kilkanaście kolizji drogowych, kierowcy z ''ciężką nogą'' oraz środki odurzające

  • KW
  • 2017-03-14 12:39:04
Kilkanaście kolizji drogowych, kierowcy z ''ciężką nogą'' oraz środki odurzające
  • Foto: TV Gawex

Ostatnie dni w powiecie szczecineckim upłynęły pod znakiem kolizji drogowych, nietrzeźwych kierujących oraz zdarzeń związanych z posiadaniem środków odurzających przez osoby w wieku od 16 do 32 lat.

Jak zaznacza mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowa KPP w Szczecinku, w minionym tygodniu na drogach powiatu szczecineckiego doszło do kilkunastu kolizji. Na szczęście żadne z tych zdarzeń nie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Niestety uaktywnili się na drogach nietrzeźwi kierujący. Zatrzymaliśmy ich aż trzech -  informuje nas mł. asp. A. Matys. Kierującą z największym wskaźnikiem alkoholu była kobieta poruszająca się samochodem marki Audi. W chwili badania miała ona 2,3 promila alkoholu w organizmie. Za ten czyn grozi jej teraz do dwóch lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. 

Kolejny tydzień to również kierowcy z ''ciężką nogą'', stwarzający w terenie zabudowanym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mowa tu o mieszkańcu Bornego Sulinowa oraz mieszkańcu Człuchowa. Mieszkaniec Człuchowa na trasie Szczecinek-Marcelin poruszał się pojazdem volvo w terenie zabudowanym i przekroczył prędkość o 67 km/h. Drugi z kierujących, mieszkaniec Bornego Sulinowa, przekroczył prędkość o 57 km/h. Mężczyznom oprócz mandatu i punktów karnych zostały zatrzymane prawa jazdy na okres 3 miesięcy - dodaje nasza rozmówczyni. 

W ostatnich dniach zatrzymano także kierującego pojazdem marki Seat. Była to zwykła kontrola do czasu, kiedy mężczyzna nie został sprawdzony w policyjnych systemach. Okazało się, że w roku 2009 miał orzeczony zakaz sądowy poruszania się pojazdami mechanicznymi na okres 122 miesięcy. Za rok ten zakaz przestałby mężczyznę obowiązywać, natomiast został zatrzymany kiedy poruszał się pojazdem mechanicznym. Za ten czyn grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny szczecineccy policjanci interweniowali ws. środków odurzających. W ciągu tygodnia zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 16 do 32 lat, którzy posiadali przy sobie niewielkie ilości środków odurzających. W przypadku 20-letniego mieszkańca Szczecinka konsekwencją było przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych i znalezienie kolejnych środków odurzających, o łącznej ilości ponad 11 gramów suszu roślinnego w postaci marihuany - informuje rzecznik prasowa.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: