Połczyn-Zdrój laureatem plebiscytu ''Świetlna stolica Polski''

  • KW
  • 2017-03-13 14:22:16
Połczyn-Zdrój laureatem plebiscytu ''Świetlna stolica Polski''
  • Foto: TV Gawex

Połczyn-Zdrój został wybrany jednym z najładniej oświetlonych miast w Polsce w plebiscycie „Świetlna stolica Polski”. W poniedziałek, 13 marca, odbyło się uroczyste podsumowanie akcji oraz rozdanie wartościowych nagród.

Przez blisko dwa miesiące mieszkańcy całej Polski oddawali głosy w plebiscycie miast „Świeć się z Energą”. Plebiscyt podzielony został na dwie części: etap regionalny - internauci wybierali najpiękniej oświetlone miasto w każdym z województw. Regionalny zwycięzca został zakwalifikowany do ogólnopolskiego finału i dodatkowo otrzymał energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 000 zł z przeznaczeniem na dowolny cel dobroczynny. Drugi ostatni etap polegał na wybraniu przez internautów spośród szesnastu miast tego, które ich zdaniem najbardziej zasługiwało na tytuł Najpiękniej Rozświetlonego Świątecznie Miasta w Polsce. Zwycięskie miasto - Zamość - zostało nagrodzone sprzętem AGD na cel społeczny o łącznej wartości 50 000 zł.

Pozostali laureaci, w tym także Połczyn-Zdrój, otrzymali nowoczesny sprzęt AGD, który trafi do potrzebujących. Fundator nagród – Grupa Energa – przekazała dla każdej z 15 miejscowości lodówki, pralki, kuchenki i inne energooszczędne urządzenia. Dzisiaj w Połczynie-Zdroju odbyło się oficjalne przekazanie nagród. Do Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Połczynie-Zdroju trafił blender kielichowy, do OSP Połczyn-Zdrój zmywarka, natomiast do rodzin trafiły: chłodziarko-zamrażarki, kuchnia gazowa, kuchnia elektryczna oraz blender sportowy i kuchenka mikrofalowa. 

Gratulujemy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: