Ponad 2 tysiące złotych zebrali na przyczepę dla bezdomnego Zbyszka

  • KW
  • 2017-03-13 13:10:37
Ponad 2 tysiące złotych zebrali na przyczepę dla bezdomnego Zbyszka
  • Foto: SCS Club FB / TV Gawex

''Misja Kryptonim Zbychu” - pod taką nazwą rozegrano w niedzielę, 12 marca, ostatnie w tym sezonie Destruction Derby. Trzecia edycja wydarzenia odbyła się w miejscowości Omulna, koło Szczecinka, a jej celem była zbiórka pieniędzy na zakup przyczepy campingowej dla bezdomnego, zaprzyjaźnionego z klubem SCS, Zbyszka.

Destruction Derby to impreza, w której ścigają się samochody nienadające się do już do ruchu drogowego. Kilkadziesiąt złomów bardziej lub mniej zniszczonych wzięło udział w zmaganiach na torze w Omulnej. Celem imprezy oprócz wyścigów była zbiórka pieniędzy dla jednego ze szczecineckich bezdomnych, który od lat zaprzyjaźniony jest z klubem. Dzięki hojności przybyłych na to wydarzenie, a także sponsorów, udało się zebrać dokładnie 2022,13 złotych. To jednak jeszcze nie wszystko - na zakup przyczepy przeznaczone zostaną również pieniądze z wpisowego zawodników, po odliczeniu kosztów organizacji imprezy. Dokładną kwotę poznamy za kilka dni.

Samo wydarzenie, jakim był wyścig złomów, przyciągnął sporo widzów oraz uczestników, których zgłosiło się ponad 30 z miejscowości całego regionu. Park maszyn zapełniał się złomami od samego rana, a rywalizujący mieli czas do godziny 10, aby w swoich wrakach wprowadzić poprawki, które pozwoliły im z powodzeniem przejechać trasę wyścigu. Starty złomów podzielone zostały na 2 kategorie: osobno startowały samochody przednio i tylno napędowe. Natomiast kryteria przyjęcia zawodników do wyścigu były dość proste. Samochód nie mógł posiadać poduszek powietrznych, natomiast musiał być wyposażony w pasy bezpieczeństwa. Dodatkowo, każdy uczestnik zobowiązany był do posiadania kasku ochronnego. Te minimalne wymogi pozwoliły przeprowadzić imprezę w bezpieczny sposób, choć nie udało się uniknąć kilku kolizji.

Relacja z wydarzenia w dzisiejszym (13.03) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia TV Gawex. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: