Portfel z zawartością 3 tysięcy złotych oraz zniszczone elewacje - tydzień szczecineckich strażników miejskich

  • KW
  • 2017-03-13 10:22:45
Portfel z zawartością 3 tysięcy złotych oraz zniszczone elewacje - tydzień szczecineckich strażników miejskich
  • Foto: Straż Miejska Szczecinek

W okresie od 6.03.2017 r. do 12.03.2017 r. strażnicy podjęli 131 interwencji w stosunku do 110 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 12 zdarzenia, z czego w 11 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy.

7.03.2017 około godziny 17:45 z polecenia dyżurnego patrol Straży Miejskiej udał się na ul. Warszawską, gdzie przed drzwiami do klatki schodowej miał spać upojony alkoholem mężczyzna. Mężczyzna ten faktycznie spał na trawniku. Po wylegitymowaniu został doprowadzony do miejsca zamieszkania na ul. Armii Krajowej, odebrała go matka.

10.03.2017 około godziny 23:35 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył w kamerze przy ul. Boh. Warszawy mężczyznę niszczącego elewację budynków markerem. Tym razem nie udało się go zatrzymać, ale twarz jest doskonale widoczna. Niewątpliwie zostanie rozpoznany.

12.03.2017 około godziny 6:50 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefon od mieszkanki Szczecinka informujący o tym, ze przy jednym z lokali znalazła portfel z zawartością. Patrol, który odebrał znaleziony portfel stwierdził, że oprócz dokumentów właściciela znajdują się tam karty kredytowe oraz pieniądze w kwocie prawie trzech tysięcy złotych. Portfel z zawartością powrócił do szczęśliwego właściciela. Znalazczyni należy się głęboki szacunek za jej uczciwość.

Przypominam o obowiązkach właścicieli, zarządców nieruchomości utrzymania ich we właściwym stanie sanitarno-porządkowym. Czas już zacząć wiosenne porządki, a na wielu nieruchomościach zalegają wręcz sterty śmieci po zimie.

Wielokrotnie również przypominaliśmy o obowiązkach właścicieli psów. Po pierwsze mają obowiązek sprzątać po swoich pupilach. Nikt nie musi deptać po ich odchodach, a drugą sprawą jest ich wyprowadzanie na smyczach, a psów ras niebezpiecznych lub psów agresywnych w kagańcach. Sprawa o wykroczenie polegająca zarówno na nieposprzątaniu po psie, jak i na niezachowaniu nakazanych środków ostrożności, czyli puszczania go samopas, może zostać zakończona postępowaniem mandatowym, może też zostać skierowany wniosek o ukaranie takiej osoby do Sądu Rejonowego. Właściciele psów mają również obowiązek szczepić je przeciwko wściekliźnie raz w roku. W przypadku gdy nastąpi pogryzienie przez psa właściciel oprócz odpowiedzialności cywilnej może również ponieść odpowiedzialność karną.

info: Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: