Będzie jaśniej i oszczędniej. Sprawdź, które ulice obejmie modernizacja oświetlenia

  • KW
  • 2017-03-09 12:48:25
Będzie jaśniej i oszczędniej. Sprawdź, które ulice obejmie modernizacja oświetlenia
  • Foto: archiwum TV Gawex

Szczecinecki Urząd Miasta ogłosił przetarg pn. ''Modernizacja oświetlenia miejskiego w Szczecinku w kierunku jego energooszczędności''. To ogromna inwestycja w mieście, która dotyczy aż 41 ulic. Wykonawcę inwestycji poznamy po 21 marca br., a całe zadanie opiewa na prawie 2,5 miliona złotych. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec czerwca br.

Jak zaznacza Daniel Rak, Zastępca Burmistrza Szczecinka, przetarg podzielony został na cztery części między innymi dlatego, by inwestycja została zakończona sprawniej. Oferenci mogą składać oferty na jedno zadanie, albo na cztery. Wydaje mi się, że kiedy jest to tak podzielone, będzie można to też szybciej przeprowadzić, gdyż aktualnie jakość oświetlenia i stan techniczny lamp nie jest zbyt dobry - mówi nam D. Rak.

Inwestycja obejmie aż 41 ulic:

źródło: UM Szczecinek

Miasto Szczecinek na modernizację oświetlenia otrzymało 85-procentowe dofinansowanie z RPO Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020 - Działanie 2.4 Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach Kontraktu Samorządowego.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: