''Z podwórka na stadion'' - dwie drużyny AP w finałach!

  • KW
  • 2017-03-09 11:07:00
''Z podwórka na stadion'' - dwie drużyny AP w finałach!
  • Foto: Reprezentanci AP Szczecinek w kategorii U-8

Od poniedziałku do środy na Orliku przy ZS nr 1 odbywały się powiatowe finały turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. W sumie wyłoniono trzy drużyny, które będą reprezentowały nasz region w finałach wojewódzkich. Akademia Piłkarska Szczecinek – podobnie jak przed rokiem – wygrała eliminacje w kategoriach U-8 i U-10!

W poniedziałek w szranki stanęło siedem drużyn (w tym cztery AP Szczecinek) z kategorii U-9 (trener Krzysztof Kutrowski / Hubert Czeszczewik) i U-10 (trener Jarosław Kozanecki / Dorian Pacałaty). Ostatecznie w finale znaleźli się starsi zawodnicy naszej Akademii, którzy w zwycięskim zespole zagrali w składzie: Jakub Bogusz, Michał Ciężki, Kajetan Garsztka, Oskar Konopka, Przemysław Kotkowski, Marcel Krążek, Konrad Marzec, Gor Poghosyan, Maksymilian Stańczyk, Adam Tederko.

We wtorek o awans walczyło pięć drużyn (w tym cztery z AP Szczecinek) chłopców z kategorii U-11 (trener Marcin Brzozowski / Szymon Dobrosielski) i U-12 (trener Michał Ponichtera / Bartosz Gersztyn). Tym razem górą okazała się AP Reissa U-12, ale nasi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Środa stała pod znakiem turnieju najmłodszych z kategorii U-8 (trener Mateusz Malczyk / Kamil Kot). Dwie drużyny wystawiła Akademia Piłkarska sponsorowana w tym roczniku przez Kronospan Szczecinek Sp. z o.o., dwie kolejne zrzeszone były w AP Reissa. Górą AP I w składzie: Jędrzej Cieślik, Grzegorz Konopiński, Dawid Kostecki, Bruno Kuczyński, Łukasz Nazarewski, Mateusz Pałubicki, Dominik Stępień, Patryk Stolarczyk, Adam Susiak, Filip Szafraniec.

Cele Akademii na ten turniej zostały zrealizowane – mówi prezes klubu, Szymon Bibik. W przeciwieństwie do wielu osób wraz z koordynatorem i większością trenerów staramy się podchodzić do „Tymbarku” z chłodną głową. Nie chodzi nam o wynik „tu i teraz”, ale o to, by dać szansę gry jak największej liczbie zawodników i przechodzić przez sito eliminacji w harmonijny sposób. Osobiście – oprócz awansu dwóch naszych zespołów do dalszych gier – cieszy mnie, że w najstarszej kategorii wystawiliśmy drużyny U-11 i U-12 złożone w sumie z czterdziestu zawodników! Za rok zarówno drużyna Marcina Brzozowskiego i Michała Ponichtery będzie grała w Ligach Młodzików (zespoły dziewięcioosobowe). Patrząc na frekwencję jesteśmy spokojni o przyszłość i rozwój tych drużyn, a tym samym całej Akademii.

Zwycięskie drużyny zagrają w finałach wojewódzkich, które kolejny raz odbędą się w Szczecinku: 1. kwietnia (sobota) turniej U-8 / 3. kwietnia (poniedziałek) – U-12 / 4. kwietnia (wtorek) – U-10.

info: AP Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: