Dwa zgromadzenia publiczne pod szczecineckim ratuszem w Dzień Kobiet

  • KW
  • 2017-03-08 10:26:35
Dwa zgromadzenia publiczne pod szczecineckim ratuszem w Dzień Kobiet

Do szczecineckiego ratusza w ostatnich dniach wpłynęła informacja o organizacji dwóch zgromadzeń publicznych. Dzisiaj, 8 marca w Międzynarodowy Dzień Kobiet, na placu Wolności odbędą się dwie manifestacje: pierwsza w ramach Międzynarodowego Strajku Kobiet oraz druga organizowana przez Fundację Pro-Prawo do Życia.

Międzynarodowy Strajk Kobiet pod hasłem ''Solidarność naszą bronią'' będzie poruszał sprawy kobiet na całym świecie. My Kobiety solidaryzujemy się z kobietami, które są okaleczane, nie mają żadnych praw, gdzie godność kobiety jest poniżana. Spotkanie nasze będzie miało charakter protestu w sprawie powolnego ograniczania praw kobiet w naszym kraju. Kobiety w Polsce chcą m.in. utrzymania standardów opieki okołoporodowej, dofinansowania in-vitro, dostępu do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji, niazaostrzania prawa aborcyjnego. Chcemy również rzetelnej edukacji seksualnej, likwidacji "klauzuli sumienia", większego finansowania budżetowego na organizacje zajmujące się walką z przemocą wobec kobiet. Żądamy wdrożenia i zastosowania Konwencji Antyprzemocowej, jak również żądamy ścigania mowy nienawiści jako źródła przemocy oraz równości płac bez względu na płeć - czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku.

Organizatorem drugiej manifestacji jest Fundacja Pro-Prawo do Życia. Widzimy się w środę o 16 na Placu Wolności, zapraszamy wszystkich. Stańmy w obronie wszystkich kobiet - zachęcają inicjatorzy drugiego zgromadzenia. Przypomnijmy, Fundacja Pro-Prawo do Życia pod koniec stycznia bieżącego roku również pikietowała pod szczecineckim ratuszem.  Jesteśmy za tym, że każdy ma prawo do życia, aborcja to zabójstwo - uważają przedstawiciele fundacji i zaznaczają, że podczas środowego spotkania również będzie można spotkać się z takimi hasłami, a także z drastycznymi transparentami ukazującymi np. uszkodzony płód.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: