Pani Malwina przeżyła sto lat

  • KW
  • 2017-03-08 09:58:21
Pani Malwina przeżyła sto lat
  • Foto: UM Świdwin

Niecodzienna uroczystość odbyła się w sobotę (4 marca) w Restauracji "Zamkowa". Mieszkanka Świdwina, Pani Malwina Karczewska, ukończyła sto lat.

Seniorka świętowała swoje urodziny w gronie najbliższych osób, ale o tak pięknym jubileuszu nie zapomniały też władze miasta. W uroczystości uczestniczyli Wiceburmistrz Świdwina Urszula Cieślińska oraz Skarbnik Miasta Przemysław Pisula, którzy wręczyli jej prezent oraz list gratulacyjny od Burmistrza Jana Owsiaka oraz Przewodniczącego Rady Miasta Henryka Klamana. Stulatka otrzymała również pismo z życzeniami od Premier RP Beaty Szydło.

Pani Malwina Karczewska urodziła się 2 marca 1917 roku w ubogiej, wielodzietnej rodzinie w Podworyszkach (obecnie: Dvariškės) na Litwie. Była najmłodszą z dziewięciorga rodzeństwa. W 1944 roku została przesiedlona do Koszanowa koło Świdwina, gdzie wraz z mężem zajmowała się uprawą roli. Po zdaniu gospodarki pracowała w Świdwinie w Domu Rencisty przy ulicy Kościuszki, a następnie w przedsiębiorstwie Agroma na ul. Szczecińskiej. Doczekała się 4 dzieci, 5 wnucząt oraz 8 prawnucząt.

info: UM Świdwin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: