Willa przy Limanowskiego i ''czerwony domek'' nareszcie sprzedane

  • KW
  • 2017-03-08 07:24:23
Willa przy Limanowskiego i ''czerwony domek'' nareszcie sprzedane
  • Foto: TV Gawex

357 tysięcy złotych – za taką kwotę Spółce ZGM-TBS udało się sprzedać nieruchomość zlokalizowaną w szczecineckim parku, czyli tak zwany „czerwony domek”. Budynek z czerwonej cegły od 2015 roku nie był wykorzystywany i już od dłuższego czasu starano się go sprzedać. W ostatnim czasie spółka sprzedała również nieruchomość przy ulicy Limanowskiego 10.

W budynku o powierzchni 235m², popularnie zwanym „czerwonym domkiem”, do 2015 roku znajdowały się lokale mieszkalne. Później zdecydowano wystawić nieruchomość na sprzedaż, a ostatni przetarg wyłonił nowego nabywcę. W ostatnim przetargu udało nam się pozyskać nabywcę na nieruchomość przy ulicy Ordona. Zaoferował on kwotę 357 500,00 złotych - potwierdza w rozmowie z nami Tomasz Wełk, Prezes ZGM-TBS w Szczecinku. Początkowo obiekt wystawiony został za 400 tys. złotych, ponieważ było spore zainteresowanie jego nabyciem. Po kilku przetargach cena została zmniejszona.

Na razie nie wiadomo co jaki rodzaj działalności będzie prowadzony w budynku. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego nieruchomość może być przeznaczona na przykład na różnego rodzaju usługi. Ten obiekt będzie miał funkcję użytkową. Prawdopodobnie prowadzona będzie tam działalność gastronomiczno-turystyczna, na górze budynku pokoje, na dole restauracja - mówi T. Wełk.

W ostatnim czasie Spółce ZGM-TBS udało się sprzedać również drugą nieruchomość - starą willę zlokalizowaną przy ulicy Limanowskiego 10. Budynek jakiś czas temu wykwaterowaliśmy. Nie były zasadne i opłacalne nakłady remontowe, więc w ubiegłym roku zapadła decyzja o przeznaczeniu budynku na sprzedaż. Niestety długo też nie udawało nam się go zbyć, ale ostatecznie znalazł się chętny, który zaoferował 500 tysięcy złotych - informuje nasz rozmówca.

Cała procedura związana ze sprzedażą nieruchomości przy ulicy Limanowskiego została już zakończona, natomiast „czerwony domek” trafić ma oficjalnie w ręce nowego właściciela do końca marca tego roku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: