18-latek w piwnicy przechowywał ponad 80 gramów marihuany

  • KW
  • 2017-03-07 12:55:03
18-latek w piwnicy przechowywał ponad 80 gramów marihuany
  • Foto: archiwum KPP Szczecinek

Kryminalni ze Szczecinka zabezpieczyli w pomieszczeniu piwnicznym ponad 80 gramów marihuany. 18-latek przechowywał tam środki odurzające. Młody mężczyzna został zatrzymany podobnie jak jego rówieśnik, który posiadał porcję marihuany. Obaj odpowiedzą przed sądem za naruszenie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi im kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zainteresowali się przypadkowym spotkaniem dwóch młodych mężczyzn. Krótka wymiana zdań i przekazanie z ręki do ręki małego zawiniątka zakończyło się interwencją kryminalnych. Na widok policjantów jeden z 18-latków odrzucił zawiniątko, które funkcjonariusze zabezpieczyli do badania.

Obaj 18-latkowie zostali zatrzymani, a w miejscach ich zamieszkania dokonano przeszukań. Podczas tych czynności w pomieszczeniach piwnicznych u jednego z nich policjanci zabezpieczyli susz rośliny. Po przebadaniu zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku zabezpieczona substancja okazała się marihuaną.

Decyzją Prokuratora Rejonowego w Szczecinku wobec jednego z mężczyzn, który przechowywał w piwnicy środki odurzające zastosowany został dozór policji. Za posiadanie narkotyków wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii może grozić 18-latkom nawet do 3 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd, nie wykluczone, iż jeden z zatrzymanych usłyszy zarzut udzielania innej osobie odpłatnie środków odurzających.

info: KPP w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: