Rozpoczyna się drugi etap remontu centrum Szczecinka

  • KW
  • 2017-03-07 10:51:37
Rozpoczyna się drugi etap remontu centrum Szczecinka
  • Foto: TV Gawex

Po trzymiesięcznej przerwie na szczecinecki plac Wolności powrócili pracownicy, aby rozpocząć drugi etap przebudowy centrum miasta. Przypomnijmy, pierwszy etap zakończył się na początku grudnia 2016 roku i trwał od marca ubiegłego roku.

Plac Wolności to jedna z najtrudniejszych inwestycji miasta realizowanych w ostatnich miesiącach. W jej trakcie trzeba było uporać się z wieloma przeszkodami, które utrudniały i hamowały postęp prac. Jednak zgodnie z zapowiedziami w ubiegłym roku udało się zrealizować pierwszy etap i mieszkańcy od ponad trzech miesięcy mogą spacerować nowym placem. Natomiast w roku 2017 przyszedł czas na drugi etap przebudowy, który rozpoczął się dzisiaj, tj. we wtorek 7 marca.

Cel jest taki, aby do 1 maja zakończyć wszystkie roboty i prace związane z ulicą Zamkową, 1-go Maja i placem Wolności - informuje nas Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Szczecinku. Jeżeli chodzi o ulicę Zamkową to jej przebudowa została rozpoczęta już w ubiegłym roku i teraz pozostało ułożyć wszystkie płyty i zamontować oświetlenie. Na placu Wolności niebawem pojawią się stojaki na rowery, dodatkowe ławki, nowe drzewa. Wszystko po to, aby na długi weekend majowy mieszkańcy mogli cieszyć się z centrum miasta i nowego, wyremontowanego placu Wolności - dodaje nasz rozmówca.

Jeśli chodzi o ulicę Władysława Bartoszewskiego, zostanie ona wyremontowana na końcu. Prace do wysokości ulicy Podgórnej wykonane zostaną do końca tego roku. Całkowity remont ulicy Podgórnej i Bartoszewskiego zakończony zostanie w 2018 roku - podsumowuje M. Ludewicz. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: