Jakub Pokusa po raz trzeci zdobył Puchar Świata w Dublinie!

  • KW
  • 2017-03-06 14:33:26
Jakub Pokusa po raz trzeci zdobył Puchar Świata w Dublinie!
  • Foto: TV GAWEX

W pierwszy weekend marca w Dublinie odbyły się zawody Pucharu Świata w kickboxingu Irish Open 2017, w których udział wziął wychowanek KSW Szczecinek Jakub Pokusa, aktualnie reprezentant naszego kraju. Miło nam poinformować, że po raz trzeci zajął on pierwsze miejsce i tym samym powrócił z Irlandii ze złotem.

Jakub Pokusa startował w kategorii full contact do 71 kilogramów. Stoczyłem dwie walki. Miałem też ''wolny los'', który dostałem za dwa poprzednie zwycięstwa - relacjonuje nam Jakub Pokusa. W pierwszej walce zmierzyłem się z reprezentantem Danii. Po trzech liczeniach zawodnik nie mógł kontynuować walki i zakończyła się ona tuż przed czasem - dodaje. W drugim pojedynku Jakub rywalizował z Brytyjczykiem. Wszystko rozegrało się w regulaminowym czasie, mniej wygodny przeciwnik, ale też udało mi się go rozpracować i wygrać na punkty - relacjonuje sportowiec. 

Zawody w Dublinie były pierwszym, a zarazem bardzo dobrym startem wychowanka KSW Szczecinek w tym roku. Jak zaznacza Jakub, na najbliższe miesiące ma w planach dwie walki o puchar świata i najważniejszy występ na mistrzostwach świata. Jest to dla mnie duże osiągnięcie, a także dla kadry narodowej i klubu, jednak nie chcę na tym poprzestawać i w planach mam zamiar powalczyć o mistrzostwo świata, które odbędzie się w październiku lub listopadzie. To jest główny cel, a wszystkie inne starty są mniej priorytetowe - podsumowuje J. Pokusa.

W zawodach w Dublinie udział wzięło ponad 4 tysiące zawodników z całego świata, w tym reprezentacja Polski, która łącznie do kraju przywiozła 6 złotych medali, 3 srebrne i 4 brązowe.

Serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: