Uczcili rocznicę polskiego Świdwina

  • KW
  • 2017-03-06 07:38:48
Uczcili rocznicę polskiego Świdwina
  • Foto: UM Świdwin

W piątek (3 marca) na Placu Konstytucji 3 Maja odbyła się uroczystość z okazji rocznicy zwycięskich walk o polski Świdwin.

Tradycyjnie rozpoczęła się ona przemarszem pocztów sztandarowych i kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego spod zamku do kościoła mariackiego, gdzie odbyła się msza za ojczyznę. Następnie uczestnicy przeszli pod Pomnik Pamięci Poległym i Pomordowanym Żołnierzom Ofiarom Faszyzmu i Stalinizmu. Burmistrz Świdwina Jan Owsiak w swoim przemówieniu przypomniał historię walk o miasto, odbudowy ze zniszczeń wojennych i organizowanie życia przez licznie przybywających osadników. Dzisiaj z perspektywy 72 lat z dumą możemy mówić o osiągnięciach minionych lat, ale przede wszystkim złożyć gorące podziękowania ich twórcom - mówił. Szczególnie serdeczne słowa kierujemy pod adresem osadników, którym zawdzięczamy odbudowę i rozwój naszego miasta.

Po apelu poległych i oddaniu salwy honorowej delegacje samorządów, organizacji społecznych, służb mundurowych, szkół, instytucji, zakładów pracy złożyły kwiaty pod pomnikiem. Uroczystość zakończyła się odegraniem „Roty” przez Świdwińską Orkiestrę Dętą.

info: UM Świdwin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: