Mistrzostwa sudoku w Zespole Szkół nr 1 im. KEN po raz dziewiąty

  • KW
  • 2017-03-03 14:52:34
Mistrzostwa sudoku w Zespole Szkół nr 1 im. KEN po raz dziewiąty
  • Foto: TV Gawex

Dziewiąte mistrzostwa Szczecinka w sudoku odbyły się dzisiaj (03.03) w Zespole Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej. Przez kilka godzin uczniowie ze szczecineckich szkół rozwiązywali łamigłówki, które zyskują coraz większą popularność na całym świecie. W konkursie wzięło udział ponad 100 uczestników.

Gra sudoku stała się w ostatnich latach bardzo popularna. Jest to łamigłówka, której celem jest wypełnienie tabeli 9x9 w taki sposób, aby w każdym wierszu, w każdej kolumnie i w każdym z dziewięciu pogrubionych kwadratów 3x3 znalazło się po jednej cyfrze od 1 do 9. Konkurs jest jedną z wielu imprez, które łączyć mają naukę ze zdrową rywalizacją. Dzisiaj, punktualnie o godzinie 10:00 uczniowie ze szczecineckich szkół rozpoczęli rozwiązywanie tych skomplikowanych zagadek matematycznych. Uczestnicy mieli do rozwiązania pięć różnego typu sudoku. Konkurs składał się z dwóch części, pierwsza z nich trwała pół godziny, natomiast druga godzinę. Prace sprawdzane były na bieżąco. Uczniowie walczyli o miano najlepszych w trzech kategoriach: gimnazjum, technikum i liceum.

Jak podkreślają organizatorzy zawodów, sudoku jest grą przeznaczoną dla tych, którzy lubią pokonywać różne trudności i skomplikowane łamigłówki. Dzięki takim grom można poprawić umiejętności logicznego myślenia czy odpowiedniego wnioskowania, które w przyszłości mogą przydać się w codziennym życiu.

Relacja z wydarzenia już dzisiaj w serwisie informacyjnym Echa Dnia TV Gawex, zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: