Czarno-białe fotografie Kazimierza Czajkowskiego można podziwiać w muzeum

  • KW
  • 2017-03-03 12:13:43
Czarno-białe fotografie Kazimierza Czajkowskiego można podziwiać w muzeum
  • Foto: TV Gawex

Pejzaże, portrety, reportaże, a wszystkie autorstwa mieszkańca Szczecinka Kazimierza Czajkowskiego. W czwartek w szczecineckim Muzeum Regionalnym odbył się wernisaż czarno-białych fotografii prezentujących ujęcia z lat 60-80 XX wieku.

Co jakiś czas Muzeum Regionalne pokazuje prace szczecineckich fotografów związanych ze Szczecineckim Towarzystwem Fotograficznym. W salach muzealnych podziwiać mogliśmy już prace Zbigniewa Gabalisa czy Metodego Metkowskiego. Teraz przyszedł czas na zaprezentowanie prac kolejnego mieszkańca Szczecinka, Kazimierza Czajkowskiego. Faktycznie miała powstać wystawa przekrojowa, ale w momencie, kiedy spotkaliśmy się z Panem Kazimierzem i przewietrzyliśmy jego prace okazało się, że jest całe mnóstwo autorskich, pięknych fotografii, które powstały w czasie jego działalności nieprofesjonalnej - mówiła podczas wernisażu Jadwiga Kowalczyk-Kontowska, kustosz Muzeum Regionalnego w Szczecinku.

Pan Kazimierz przez wiele lat prowadził w Szczecinku zakład fotograficzny. Jednak poza tą działalnością zajmował się też fotografią nieprofesjonalną. Wcześniej, w latach 60-tych mieszkał w Bydgoszczy, gdzie był członkiem Bydgoskiego Towarzystwa Fotograficznego. W tamtym okresie powstało też wiele prac, które teraz można oglądać na wystawie. Jak zaznacza autor, kiedy wychodził na spacer czy na rower zawsze miał przy sobie aparat, bo często po drodze spotykał tematy, które fotografował. Z takich przypadkowych ujęć powstała piękna kolekcja zdjęć prezentująca przyrodę czy też elementy architektury. Nie zabrakło w niej też portretów dzieci czy osób dorosłych. Prace szczecineckiego fotografa podziwiać można w Muzeum Regionalnym w Szczecinku do 9 kwietnia.

Relacja z wernisażu już dzisiaj (03.02)w serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: