Koszalin. Chcieli wyłudzić 100 tysięcy złotych

  • KW
  • 2017-03-03 10:07:00
Koszalin. Chcieli wyłudzić 100 tysięcy złotych
  • Foto: TV Gawex

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21-lat, którzy usiłowali wyłudzić 100 tysięcy kredytu. Obaj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźni, nie mający stałego zatrudnienia chcieli zaciągnąć w banku wysoką pożyczkę. Wpadli na "pomysł", aby w tym celu podrobić zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości otrzymywanych dochodów. Z wykonanymi przez siebie dokumentami, 21-latkowie udali się do jednego z koszalińskich banków i tam zaczęli ubiegać się o kredyt w łącznej kwocie 100 tysięcy złotych. Policjanci z Wydziału PG koszalińskiej komendy zatrzymali mężczyzn chwilę po tym, jak obaj złożyli nieprawdziwe zaświadczenia.

W trakcie wykonywania dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że to nie pierwsze oszustwo 21-latków. W podobny sposób, kilka dni wcześniej mężczyźni wyłudzili pieniądze w kwocie 20 tysięcy w innym banku oraz sprzęt o wartości ponad 10 tysięcy złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do koszalińskiej komendy. W Prokuraturze Rejonowej  w Koszalinie usłyszą zarzuty zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

info: mł. asp. Monika Kosiec/AG

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: