Szczecineckie Amazonki podsumowały kampanię ''Dotykam=wygrywam''

  • KW
  • 2017-03-02 15:34:29
Szczecineckie Amazonki podsumowały kampanię ''Dotykam=wygrywam''
  • Foto: TV Gawex

„Nie tylko leki leczą” to tytuł wczorajszego (01.03) spotkania Stowarzyszenia Szczecineckich Amazonek, które odbyło się w murach Centrum Konferencyjnego Zamek. Podczas tego wydarzenia panie podsumowały cykl spotkań z mieszkankami gmin, dotyczący profilaktyki, które miały miejsce w sześciu miejscowościach powiatu szczecineckiego.

Środowe spotkanie Amazonek to podsumowanie projektu realizowanego w poszczególnych gminach naszego powiatu. „Dotykam – wygrywam” to hasło przewodnie każdego spotkania, które odbyło się w ostatnim czasie w sześciu miejscowościach. Wyszliśmy z tym hasłem do kobiet, żeby przypomnieć im o profilaktyce raka piersi. Starałyśmy się też naświetlić sprawę, gdzie można wykonać badanie - wyjaśnia Joanna Zaremba, Prezes Stowarzyszenia Amazonek w Szczecinku. Podczas spotkań z mieszkankami powiatu opowiadano m.in. o tym jak ważne są profilaktyczne badanie, ale także jak bardzo istotna jest dieta i styl życia. Oprócz tego Amazonki przedstawiły działalność stowarzyszenia, w którym działają. Amazonki to stowarzyszenie samopomocowe, które opiera się na zdobywaniu pewnej wiedzy i wsparciu od federacji, do której należymy. Wsparcie fizyczne i psychiczne jest ważne dla kobiety po procesie leczenia raka piersi - dodaje J. Zaremba.

Podczas środowego spotkania Panie wysłuchały także wykładu dietetyk Mirosławy Skoniecznej na temat antyoksydantów, a także dlaczego są one tak ważne dla zdrowia. Podkreślano także, że oprócz profilaktyki, która jest niezwykle ważna, należy przestrzegać zasad dobrego odżywiania, gdyż tak naprawdę jest to jeden z najważniejszych czynników zachowania zdrowia. Leczy dieta, ruch, dotlenienie organizmu. Wtedy on będzie na tyle sprawny, że będziemy czuć się bardzo dobrze fizycznie i psychicznie, wtedy łatwiej jest też walczyć z chorobą -  podsumowuje nasza rozmówczyni.

Relacja ze spotkania już dzisiaj (02.03) w TV Gawex. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: