Pozimowe sprzątanie jeziora Trzesiecko

  • KW
  • 2017-03-01 10:22:19
Pozimowe sprzątanie jeziora Trzesiecko
  • Foto: TV Gawex

Wprawdzie do wiosny pozostało jeszcze kilka tygodni, to porządkowanie miasta rozpoczęło się w zasadzie z pierwszymi plusowymi temperaturami. Od soboty na jeziorze Trzesiecko trwa pozimowe sprzątanie.

Pierwszy etap prac obejmował koszenie trzcin po obu stronach tzw. „półwyspu Tajwanu”, a także na plaży na Świątkach. Koszenie zakończyło się we wtorek (28.02). Jednakże, aby przystąpić do tego zadania, miasto musiało uzyskać od starosty szczecineckiego pozwolenie wodno – prawne, a także wykonać wizję lokalną wraz ze szczegółową dokumentacją fotograficzną, potwierdzającą, że na terenie poddanym pod koszenie, nie ma żadnych ptasich gniazd, ani też że żadne ptaki nie przymierzają się do gniazdowania w tych miejscach.

W drugim etapie prac, który potrwa do końca tego tygodnia, firma wynajęta przez szczecinecki Urząd Miasta ma za zadanie uporządkować tereny przy brzegach jeziora m.in. ze skoszonej trzciny oraz innych śmieci. W związku z tym, że lód na jeziorze jest już cienki, część prac wykonywanych jest z wody. Głównym celem tego zadania są względy estetyczne, jak również zapachowe. W okresie letnim gromadzące się tam rośliny i śmieci często gniją i wytwarzają mało przyjemny zapach. Miasto chce również częściowo przywrócić dawny wygląd plaży na Świątkach, stąd też decyzja o tego typu pracach.

Komentarze (1)

Niezorientowany 2017-03-01 12:01

T0 pracownicy PGK od Vice Chruściela już nie zajmują się naszym pięknym parkiem tylko prywatna firma.........ciekawe,........ha,ha,ha !!!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: