Kwota 46 830,20 zł trafiła do Igora Subkowskiego

  • KW
  • 2017-03-01 09:50:10
Kwota 46 830,20 zł trafiła do Igora Subkowskiego
  • Foto: TV Gawex

46 830,20 zł - dokładnie taką kwotę udało się zebrać podczas balu charytatywnego oraz turnieju piłki nożnej na rzecz Igora Subkowskiego. Wczoraj (28.02) członkowie Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego oficjalnie podsumowali całe wydarzenie i przekazali symboliczny czek na ręce rodziców chorego chłopca. Był to czwarty bal i dziewiąta impreza charytatywna, którą zorganizowało Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe.

To nie pierwsza tego typu inicjatywa charytatywna stowarzyszenia. Tym razem bal, który odbył się 3 lutego, dotyczył chorego 7-letniego Igora. Mógł w nim wziąć udział każdy, kto wcześniej zakupił bilet. W trakcie wydarzenia nie zabrakło licytacji przedmiotów przekazanych przez darczyńców, a także występów artystycznych. Dodatkowo Akademia Piłkarska Reissa 18 lutego zorganizowała turniej piłkarski „Dzieci dziecku”. Wzięło w nim udział około 120 małych piłkarzy, którzy rywalizowali w szczytnym celu. Zysk z tych dwóch imprez w całości został przekazany na rzecz Igora.

Jak zaznaczył Prezes Stowarzyszenia Krzysztof Lis podczas wtorkowego spotkania, tegoroczna kwota, którą udało się zebrać, jest największą ze wszystkich. Poprzedni sukces to 44 tysiące 881 złotych przekazane na rzecz Narii Tomkowicz. Łącznie stowarzyszenie przekazało już 233 tysiące złotych na rzecz osób potrzebujących.

Igor cierpi na okołoporodowy wylew IV stopnia z przebiciem do komór bocznych. Obecnie przechodzi on szereg zajęć od logopedycznych i neurologopedycznych poprzez rehabilitację na basenie, a także różnego rodzaju turnusy rehabilitacyjne i dogoterapię.  Rodzice chłopca zebrane środki chcieliby przeznaczyć na operację wydłużenia ścięgna Achillesa, kilka turnusów rehabilitacyjnych, a także wykonanie ortez.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: