Dziesiąty apartament dla psów gotowy

  • KW
  • 2017-02-28 11:48:50
Dziesiąty apartament dla psów gotowy
  • Foto: Schronisko w Szczecinku

Zwierzęta ze szczecineckiego schroniska od kilku miesięcy mieszkają w pięknych, kolorowych apartamentach. To pomysł kierownik schroniska Danuty Kadeli, która chce zwykłe boksy zamienić na przytulne, ładnie wyglądające pomieszczenia w kolorowej glazurze.

Szczecineckie schronisko dla zwierząt to jedna z najlepiej działających tego typu placówek w Polsce. Jeśli gdzieś bezdomne zwierzęta mogą czuć się komfortowo, to właśnie w tej szczecineckiej placówce. Kolejnym pomysłem na poprawienie warunków w tym miejscu, jest zamienienie zwykłych, często szarych boksów, na kolorowe apartamenty wyłożone płytkami ceramicznymi. Od końca 2016 roku rozpoczęto odnawianie boksów, a aktualnie gotowych i zamieszkałych jest ich już dziesięć. Mały jubileusz! Mamy gotowy boks dziesiąty. Kolejna kawalerka 7m2 z małym żwirowym wybiegiem. Zaraz przejdą do niej psy, a nasz kochany p. Bogdan rozpocznie kolejny boks. Zostało nam jeszcze do zrobienia 18 boksów i dwa korytarzyki - mówi Danuta Kadela, kierownik schroniska.

Jak się okazuje, materiałów jest wystarczająco na wyremontowanie około połowy boksów. W dalszym ciągu jednak schronisko prosi mieszkańców, by w miarę możliwości przekazywać pozostałe po remontach płytki, kleje i inne produkty, które mogą pomóc w odnowieniu pomieszczeń. Nadal potrzebujemy płytek, nie ważne czy to glazura i terakota, każdy rodzaj się nam przyda. Pan Bogdan – artysta z każdej ułoży prawie działo sztuki. Serdecznie dziękujemy za te wszystkie, co już dostaliśmy, prosimy o następne. Schronisko nie musi być smutne, schronisko to też dom - podsumowuje D. Kadela.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: