Dwa kolejne podmioty wyraziły wstępne zainteresowanie nabyciem udziałów Spółki PKS Szczecinek

  • KW
  • 2017-02-28 11:44:33
Dwa kolejne podmioty wyraziły wstępne zainteresowanie nabyciem udziałów Spółki PKS Szczecinek
  • Foto: Piotr Rozmus, Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Przed paroma dniami PKS Bytów poinformował Zarząd Powiatu Szczecineckiego, iż nie przystąpi do badania spółki PKS Szczecinek i tym samym nie złoży oferty wiążącej dotyczącej nabycia jej udziałów. Dzisiaj (28.02) Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis po raz kolejny spotkał się z załogą PKS Szczecinek, aby odnosząc się do ostatnich wydarzeń, przedstawić dalszy plan działania.

Zamknęliśmy procedurę związaną ze zbyciem udziałów. Wspólnie z radą nadzorczą ustaliliśmy marszrutę związaną z dalszym postępowaniem. Jutro spotykam się również z przedstawicielami firmy doradczej, która towarzyszy nam w procedurze zbycia od samego początku. Chcemy uruchomić drugą procedurę. W międzyczasie zmieniła się ustawa o prywatyzacji przedsiębiorstw, więc musimy dostosować tę procedurę do nowych regulacji. Intencja jest taka, aby przeprowadzić ją jeszcze w marcu (…). W międzyczasie właściciel, czyli powiat szczecinecki, udzieli spółce pożyczki w wysokości 800 tys. zł. Aktualnie trwają procedury związane z jej uruchomieniem (…) - mówił podczas spotkania Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis. Zdradził również, że dwa kolejne podmioty wyraziły wstępne zainteresowanie nabyciem udziałów spółki PKS Szczecinek: W czwartek spotykam się z jednym z zainteresowanych podmiotów, natomiast 14 marca z drugim (…)

Załoga dowiedziała się także, iż odpowiednio wcześniej Zarząd Powiatu zaproponował powiatowi bytowskiemu inną, alternatywną propozycję: Spotkałem się ze starostą bytowskim, zaproponowałem jeszcze jedno rozwiązanie, a mianowicie utworzenie fuzji i uczynienie z PKS Bytów i PKS Szczecinek, jednego, silnego przedsiębiorstwa. Propozycja nie spotkała się z zainteresowaniem(…).

info: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: