Ptasia grypa powróciła? Kolejny martwy łabędź nad Trzesieckiem

  • KW
  • 2017-02-27 14:17:54
Ptasia grypa powróciła? Kolejny martwy łabędź nad Trzesieckiem
  • Foto: TV Gawex

W poniedziałek nad jeziorem Trzesiecko znaleziono kolejnego martwego łabędzia. Jak podaje szczecinecki ratusz, na razie nie wiadomo czy powodem jego śmierci jest ptasia grypa. Sprawą zajął się Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Niebezpieczny wirus H5N8 rozprzestrzeniał się wśród ptactwa w drugiej połowie stycznia 2017 roku. Z powodu ptasiej grypy na jeziorze Trzesiecko znaleziono prawie 10 martwych łabędzi. Na polecenie Urzędu Miasta odpowiednie służby błyskawicznie zareagowały na ten problem i sytuacja została szybko opanowana. Kilkanaście dni temu informowaliśmy Państwa o tym, że od końca stycznia nie odnotowano w Szczecinku żadnego nowego przypadku ptasiej grypy, a tym bardziej żadnych przypadków śmiertelnych zarówno wśród łabędzi, jak i wśród kaczek, które bytują wokół jeziora Trzesiecko.

Wydawałoby się, że miasto kłopot ma już z głowy i ptasia grypa opuściła Szczecinek, a jednak dzisiaj (27.02) nad Trzesieckiem znaleziono kolejnego martwego łabędzia. Jak zaznacza Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta, znaleziony ptak nie miał żadnych obrażeń, a sprawą zajął się Powiatowy Lekarz Weterynarii.

O tej sprawie będziemy Państwa informować na bieżąco.

Komentarze (2)

Przyrodnik 2017-04-01 16:34

Co w końcu zrobiono z łabędziami z jeziora Trzesiecko ?????????? Pofrunęły do nieba pod osłoną nocy ?????ę Proszę o informację.

Ciekawa 2017-04-02 22:30

Gdzie dalsze informacje o łabędziach z Trzesiecka????

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: