Drawień doczekał się wyremontowanej świetlicy wiejskiej

  • KW
  • 2017-02-27 12:05:55
Drawień doczekał się wyremontowanej świetlicy wiejskiej
  • Foto: TV Gawex

Otwarcie nowej, świeżo wyremontowanej świetlicy wiejskiej w Drawieniu odbyło się w miniony piątek, 24 lutego. Obiekt, który od wielu lat był zaniedbany i nie był w żaden sposób wykorzystywany, teraz znów będzie do dyspozycji mieszkańców. Cała inwestycja kosztowała około 75 tysięcy złotych.

Drawień, wieś leżąca w gminie Szczecinek, ma teraz nową, wyremontowaną świetlice wiejską. To inicjatywa przede wszystkim mieszkańców, którzy bardzo chcieli, aby to miejsce, podobnie jak przed laty, mogło spełniać swoją funkcję. W realizację przedsięwzięcia włączyła się gmina, której również zależy na tchnięciu nowego życia w świetlice wiejskie. W miniony piątek uroczyście otwarto nowy obiekt. W tej chwili jest to nowoczesny obiekt, dobrze doposażony i przede wszystkim przyjazny dla mieszkańców i osób, które będą ze świetlicy korzystały. W zeszłym roku rozpoczęliśmy reaktywację świetlic wiejskich, których mamy na naszym terenie 17. Tam, gdzie było zapotrzebowanie, uruchomiliśmy zajęcia, które w większości cieszą się sporym zainteresowaniem nie tylko dzieci i młodzieży, ale też osób dorosłych - mówi nam Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas.

Remont starej, zaniedbanej świetlicy w Drawieniu rozpoczął się 2 lata temu. Ponieważ obiekt był w opłakanym stanie, konieczna była jego gruntowna zmiana. Jak zaznacza Pani Monika Kowalska, mieszkanka Drawienia, świetlica od 12 lat była zaniedbana i nic się tam nie działo. Chciałyśmy organizować społeczne imprezy, ale stan obiektu był taki, że nie dało się tu za wiele zrobić. A jak się udało, to było zimno i niekomfortowo. Zdecydowaliśmy, że przyszedł czas, aby budynek wrócił do świetności i stałego użytkowania - mówi Pani Monika. Świetlica wyremontowana została wspólnie z mieszkańcami, którzy mieli ogromny wkład w prace budowlane, wykończeniowe i porządkowe. Koszt wszystkich prac to około 75 tysięcy złotych. W ostatnich dniach mieszkańcy złożyli też wniosek o wykonanie elewacji budynku świetlicy wiejskiej w ramach Lokalnej Grupy Działania.

W piątkowym otwarciu placówki wzięli udział przede wszystkim mieszkańcy Drawienia, ale także przedstawiciele gminy i ksiądz proboszcz drawieńskiej parafii, który symbolicznie poświęcił nowe miejsce. Po krótkiej części oficjalnej na zaproszonych gości czekał ciepły poczęstunek i symboliczna lampka szampana. Pozostaje mieć nadzieje, że nowy obiekt dobrze będzie służył mieszkańcom wsi.

Relacja z otwarcia świetlicy już dzisiaj (27.02) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: