UKS Gwda Wielka podbija Poznań i Słupsk

  • KW
  • 2017-02-27 10:24:19
UKS Gwda Wielka podbija Poznań i Słupsk
  • Foto: Alik Buczacki

Skromna ekipa juniorów i młodzików UKS Gwda Wielka uczestniczyła w dwóch ogólnopolskich turniejach badmintona rozgrywanych w dniach 25 i 26 lutego.

Pierwszy z nich odbył się w Poznaniu, gdzie Kacper Kurek w swojej kategorii wiekowej zajął I miejsce, a Kuba Tkaczuk był czwarty. Junior Maciej Zabuski startując w kategorii dla dorosłych zajął w grze podwójnej miejsce drugie.

Następnego dnia w Słupsku znowu na najwyższym podium stanął Kacper Kurek, drugi był Michał Kurek, a miejsce trzecie wywalczył Kuba Tkaczuk. W kategorii dla dorosłych wystąpili tym razem juniorzy młodsi: bracia Jasionasowie Łukasz i Karol, którzy zajęli analogicznie drugie i trzecie miejsce. W tym turnieju gościem honorowym była Klaudia Majorowa, trenerka kadry narodowej Rosji, która to przed paroma dniami wywalczyła vice mistrzostwo Europy w drużynach mieszanych. Sama Pani Klaudia jest dobrze znana gwdowskiej ekipie, ponieważ trzykrotnie uczestniczyła w treningach podopiecznych.

W tym roku Kacper Kurek pięć razy stawał na najwyższym podium, a za parę dni, konkretnie 4 marca, odbędzie się już VIII edycja turnieju badmintona o puchar Wójta Gminy, gdzie dorobek Kacpra może się jeszcze powiększyć. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w naszym turnieju - organizatorzy przygotowali sporo nagród rzeczowych.

info: UKS Gwda Wielka

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: