Spartakiada szczecineckich świetlic

  • KW
  • 2017-02-24 09:56:28
Spartakiada szczecineckich świetlic
  • Foto: TV Gawex

Podopieczni świetlic opiekuńczo-wychowawczych ze Szczecinka wzięli udział w IV spartakiadzie, którą zorganizowano w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 7. Celem zawodów było krzewienie kultury sportu i ducha fair play wśród najmłodszych. Uczestnicy oprócz konkurencji sportowych, musieli się zmierzyć z konkursem wiedzy o bezpieczeństwie drogowym, który przygotowała szczecinecka Straż Miejska.

Biegi, sztafety, konkurencje z piłkami, a przede wszystkim dobra zabawa. Wszystko to odbyło się w ramach kolejnej spartakiady świetlic środowiskowych, którą zorganizowało  Stowarzyszenie Sportowe Pomagamy Dzieciom. W zawodach, które miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 7 dzieci rywalizowały ze sobą przez kilka godzin. To jest wpisane w charakter naszego stowarzyszenia, propagowanie zdrowego stylu życia, zdrowej rywalizacji, wzajemnej zabawy, rywalizacji -  mówi Anna Wachowiak, Prezes Stowarzyszenia Sportowego ''Pomagamy Dzieciom''. Dla zwycięzców mamy puchar przechodni. Świetlica, która wygra, zabiera go ze sobą na cały rok - dodaje nasza rozmówczyni. Oczywiście oprócz pucharów nie zabrakło innych upominków dla dzieci, które przyznawano w różnych kategoriach. Dzięki wsparciu Straży Miejskiej przygotowano również konkurencję polegającą na sprawdzeniu wiedzy najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa drogowego.

Czwartkowe wydarzenie to również okazja dla dzieci, aby podczas ferii zimowych nie nudzić się, siedząc w domu przed komputerem, a aktywnie spędzić czas. Obszerną relację z tego wydarzenia zaprezentujemy Państwu dzisiaj, w piątek 24 lutego.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: