Ulica Trzesiecka od skrzyżowania z ulicą Karlińską doczeka się remontu

  • KW
  • 2017-02-24 10:52:22
Ulica Trzesiecka od skrzyżowania z ulicą Karlińską doczeka się remontu
  • Foto: TV Gawex

Powiat szczecinecki robi kolejne podejście do pozyskania środków na remont drogi wiodącej przez ul. Trzesiecką, od skrzyżowania z ul. Karlińską, aż do ronda na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 172. W zeszłym roku działania mające na celu zdobycie dofinansowania zostały zaniechane poprzez opóźnienie z strony projektanta. Jak podkreślił Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis, uporządkowanie tej drogi jest niezwykle ważne.

Władze powiatu szczecineckiego do tej inwestycji przymierzały się już w zeszłym roku, jednak wówczas nie udało się skompletować całej dokumentacji, która była niezbędna do otrzymania dofinansowania z tak zwanych schetynówek. Przymierzaliśmy się do realizacji tej inwestycji na rok 2017. Chcieliśmy w procedowaniu złożyć wniosek do narodowego programu przebudowy dróg lokalnych, do wojewody. Niestety, wykonawca dokumentacji technicznej, którego wyłoniliśmy w kwietniu 2016 roku, nie wypełnił tego, co jest związane z procedowaniem i dokumentacją - wyjaśnia nam Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis. Jak podkreśla, inwestycję powiat chciał zrealizować w porozumieniu z Miastem Szczecinek, gdyż zakres tego zadania, jest naprawdę ogromny. Zakres przebudowy, odwodnienie, separatory, ciągi komunikacyjne, parkingi, wjazdy na drogi gminne, oświetlenie wymaga ogromnych nakładów, dlatego chcieliśmy to zadanie zgłosić razem z Miastem Szczecinek. Według kosztorysu wartość zadania to około 7 milionów złotych - dodaje nasz rozmówca.

Jednak przedsięwzięcie nie zostało zaniechane i zapomniane. Dobra wiadomość jest taka, że samorząd ponownie rozpoczął prace nad kompletowaniem dokumentacji, a to znaczy, że droga wiodąca przez ulicę Trzesiecką od skrzyżowania w ulicą Karlińską doczeka się remontu. Aktualnie trwają intensywne prace nad dopięciem dokumentacji, w tym także nad pozyskaniem pozwolenia na budowę i czterech decyzji wodno-prawnych. Wszystko na to wskazuje, że wniosek zostanie złożony we wrześniu br. do programu przebudowy dróg lokalnych, który obowiązuje do końca 2018 roku, we współpracy z Miastem Szczecinek. Niedawno Starosta Krzysztof Lis spotkał się w tej sprawie z Burmistrzem Miasta Jerzym Hardie-Douglasem, Wiceburmistrzem Danielem Rakiem oraz z zespołem przedstawicieli Urzędu Miasta w sprawie uzgodnień związanych z realizacją tego procesu inwestycyjnego.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: