Autobusy komunikacji miejskiej znowu wjadą na Świątki

  • KW
  • 2017-02-24 07:36:04
Autobusy komunikacji miejskiej znowu wjadą na Świątki
  • Foto: TV Gawex

W trakcie remontu ulicy Staszica, mieszkańcy tej części miasta na najbliższy przystanek musieli dojść aż na ulicę Szczecińską. Od 1 marca ma się to zmienić, a trasa kilku linii autobusowych kończyć się będzie na pętli przy ulicy Staszica.

Dla mieszkańców Świątek brak dojazdu autobusów miejskich był dużym utrudnieniem. Na najbliższy przystanek musieli się oni udać na ulicę Szczecińską, co było niewygodne i dość kłopotliwe. Na szczęście sytuacja ta zmieni się już niebawem i trasa kilku linii przedłuży się o rejon tej dzielnicy. Ta trasa będzie inaczej wyglądać. Autobusy, które w Szczecinku jeździły na ulicę Szczecińską do wiaduktu, w tej chwili będą jeździły bezpośrednio przez dzielnicę Świątki aż do pętli - informuje Tomasz Merk, Prezes Komunikacji Miejskiej w Szczecinku.

Utrudnienia komunikacyjne związane były z remontem ulicy Staszica, który już się zakończył i autobusy ponownie będą dojeżdżać na tą dzielnicę. Dla mieszkańców Świątek, ale też między innymi dojeżdżających tam uczniów, jest to bardzo dobra decyzja. Obiecywaliśmy, że ta zmiana nastąpi po przebudowie drogi. Prace się skończyły i droga pozwala, żeby wszystkie autobusy tam wjechały. Podsumowując, od 1 marca autobusy, które dojeżdżały i wyruszały z pętli pod wiaduktem, będą wyjeżdżać w tej chwili spod SHiUZu - dodaje Tomasz Merk.

Autobusy linii 2, 6 i 9 kursować będą na nową pętlę przy ulicy Staszica już od 1 marca. Szczegóły zmian w rozkładzie jazdy znajdą Państwo na stronie Komunikacji Miejskiej w Szczecinku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: