2478 osób bezdomnych przebywa na terenie województwa zachodniopomorskiego

  • KW
  • 2017-02-23 13:39:19
2478 osób bezdomnych przebywa na terenie województwa zachodniopomorskiego
  • Foto: TV Gawex

Znamy już wyniki ogólnopolskiego badania liczby osób bezdomnych przeprowadzonego wieczorem i w nocy z 8 na 9 lutego 2017 r. w województwie zachodniopomorskim. Według badania, na terenie województwa zachodniopomorskiego przebywa 2478 osób bezdomnych, w tym 2002 mężczyzn, 366 kobiet i 110 dzieci.

To spadek w stosunku do roku 2015, kiedy przeprowadzono podobne badania – wówczas doliczono się 2931 bezdomnych - mówi Wojewoda Krzysztof Kozłowski. W tym roku najwięcej osób, bo aż 1036 przebywało w schroniskach dla osób bezdomnych. W domach dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży – 93 osoby. Bezdomni przebywali też m.in. w noclegowniach, ogrzewalniach, domkach na działkach i altanach działkowych oraz w miejscach nie nadających się do zamieszkania (ulice, klatki schodowe, dworce PKP i PKS, altany śmietnikowe, piwnice itp.).

Poniżej przedstawiamy tabelę ukazującą jak ilościowo przedstawia się problem bezdomności w gminach naszego województwa. Zapraszamy także do obejrzenia powyższego materiału wideo zrealizowanego przez Telewizję Gawex pt. ''Ludzie bezdomni''.

Tabela przedstawia dane z gmin, w których odnotowano najwięcej osób bezdomnych.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: