W Szczecinku przybędzie przedszkoli?

  • KW
  • 2017-02-23 13:24:03
W Szczecinku przybędzie przedszkoli?
  • Foto: archiwum TV Gawex

Do szczecineckiego starostwa wpłynęły dwa zapytania związane z udostępnieniem lokali na stworzenie w nich przedszkoli. Jedno z nich pochodzi z Urzędu Miasta w Szczecinku, drugie od osoby prywatnej.

Spotkałem się z Panem Burmistrzem Jerzym Hardie-Douglasem, który mówił o publicznym przedszkolu i pytał, czy jest możliwe, aby część obiektów po byłym Zespole Szkół Budowlanych, samorząd powiatowy przeznaczył na ten typ działalności - mówi nam Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis. Daliśmy sobie około dwóch miesięcy, ponieważ też nie ukrywam, że mamy pewien pomysł na zagospodarowanie tego kompleksu. Myślę tutaj o Domu Pomocy Społecznej dla osób niepełnosprawnych i wydaje się, że jest to przedsięwzięcie niezmiernie potrzebne dla mieszkańców powiatu szczecineckiego - dodaje. Starosta zaproponował burmistrzowi również rozważenie lokalizacji na ulicy Wiatracznej, gdzie funkcjonuje Dom Dziecka, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Jak zaznaczył, jest tam sporo miejsca, które mogłoby być zagospodarowane po odpowiednim dostosowaniu na przedszkole. 

Drugie zapytanie do starosty szczecineckiego wystosowała osoba prywatna, która poszukuje lokalu na prywatne przedszkole. Rozmawialiśmy o obiekcie na terenie Szczecinek-Świątki po byłym internacie, obiektach na ulicy Artyleryjskiej, czy też zaproponowałem możliwości związane z organizacją takiego przedszkola na bazie Domu Dziecka. Tam są dwie lokalizacje, mamy jedno wolne piętro lub osobny budynek połączony łącznikiem z budynkiem głównym, po byłych świetlicach - informuje Krzysztof Lis.

Na razie jednak nie zostały podjęte żadne decyzje. Na pewno sprawa będzie kontynuowana przez starostwo i w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy dowiemy się, czy w Szczecinku powstaną kolejne dwa przedszkola.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: