PKS Bytów zrezygnował z kupna szczecineckiego PKSu

  • KW
  • 2017-02-23 10:30:14
PKS Bytów zrezygnował z kupna szczecineckiego PKSu
  • Foto: TV Gawex

PKS Bytów, który jeszcze do niedawna był zainteresowany kupnem szczecineckiego PKSu, złożył pisemną informację, że odstępuje od badania spółki, a w konsekwencji nie złoży wiążącej oferty na nabycie udziałów Spółki PKS Szczecinek, której właścicielem jest powiat szczecinecki. Przypomnijmy, 8 grudnia 2016 roku powiat uruchomił procedurę związaną ze zbyciem udziałów, a 12 stycznia br. PKS Bytów złożył wstępną ofertę kupna.

Niestety, ta informacja jest dla nas dość trudna. Na dzisiejszym posiedzeniu zarządu będziemy podejmować kolejne działania. Biorąc pod uwagę prawie trzymiesięczne procedowanie, jesteśmy po prostu do tyłu - mówi Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis i zaznacza, że podczas spotkania zarządu powiatu zasugeruje między innymi udzielenie Spółce PKS Szczecinek pożyczki w kwocie 800 tysięcy złotych na bieżącą działalność. Jednocześnie zaproponuję zarządowi zmianę procedowania, gdyż w międzyczasie, kiedy podjęliśmy działania związane z prywatyzacją i zbyciem udziałów, zmieniła się ustawa. Chcę też, abyśmy ogłosili drugi przetarg na zbycie udziałów spółki i zobaczymy czy ktoś będzie chętny - dodaje starosta.

Kolejną sprawą jest również przygotowanie programu naprawczego, aby spółka nie generowała ciągłych strat. Aktualnie, w skali miesiąca, różnica pomiędzy przychodami PKSu a kosztami to 70-80 tysięcy złotych. Myślę, że najbliższe dwa miesiące zdecydują, czy uda nam się sprywatyzować, poprzez drugi przetarg, Spółkę PKS i jeśli tak, to czy jest szansa na jej dalsze funkcjonowanie czy też nie uda się jej sprywatyzować i podejmiemy działania naprawcze. Oczekiwał będę, że w drugiej sytuacji znajdę zrozumienie wśród pracowników, z którymi niebawem chcę się spotkać - informuje Krzysztof Lis.

Więcej na temat sprzedaży PKS Szczecinek pisaliśmy w artykule: Trzy podmioty zainteresowane kupnem szczecineckiego PKSu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: