Konkurs filmowy ''Przygoda w Szczecinku''

  • KW
  • 2017-02-22 14:17:53
Konkurs filmowy ''Przygoda w Szczecinku''
  • Foto: TV Gawex

Muzeum Regionalne w Szczecinku przygotowało kolejny ciekawy pomysł. Tym razem jest to konkurs filmowy pod nazwą „Przygoda w Szczecinku”. Zadaniem uczestników jest nakręcenie krótkiego, kilkuminutowego filmu, którego akcja dzieje się w mieście. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.

Konkurs Przygoda w Szczecinku to inicjatywa kierowana do uczniów w różnym wieku. Zadaniem młodzieży jest stworzenie krótkiego filmu niemego, który zaprezentować ma ciekawe, oryginalne spojrzenie na nasze miasto. Kino nieme charakteryzuje się przede wszystkim brakiem dialogów. Takie filmy powstawały w początkowym okresie rozwoju kina, czyli na przełomie XIX i XX wieku. Muzeum Regionalne swoim konkursem chce nawiązać do tych bardzo ciekawych i twórczych czasów.

Tematyka filmu jest dowolna, sposób opowiedzenia historii również nie jest określony regulaminem. Najważniejsze jest stworzenie produkcji bez dialogów, której długość mieć będzie od 1 do 3 minut. Obowiązują dwie kategorie wiekowe: do 15 lat i od 16 lat. Uczestnicy mogą pracować w grupach 1-3 osobowych. Każda grupa może przesłać jeden film na konkurs.

Termin zgłaszania prac upływa 05.05.2017 (piątek). Ogłoszenie wyników odbędzie się 20.05.2017 (sobota) w czasie Nocy Muzeów 2017. Po ogłoszeniu wyników odbędzie się projekcja nagrodzonych filmów.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie http://www.muzeum.szczecinek.pl

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: