Polsko-niemieckie spotkania twórcze w Złocieńcu

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-02-20 15:12:52
Polsko-niemieckie spotkania twórcze w Złocieńcu
  • Foto: Złocieniecki Ośrodek Kultury

W dniach 13-17 lutego Złocieniecki Ośrodek Kultury odwiedzili goście z Bad Segeberg w ramach cyklu "Polsko-niemieckich spotkań twórczych". Jest to już trzecia odsłona spotkań. Główną ideą jest wymiana doświadczeń twórczych oraz zacieśnienie współpracy między artystami z miast partnerskich.

W ciągu 5 dni uczestnicy wzięli udział w warsztatach organizowanych przez naszych lokalnych twórców (sianoploty, ceramika, malarstwo), zaś Svetlana Nazarova - artystka z Bad Segeberg poprowadziła warsztaty z rzeźby z papieru. We wtorek 14 lutego w Galerii na Ścianie odbył się uroczysty wernisaż wystawy "Rzeźba z papieru" w wykonaniu tej niezwykłej artystki. Jej prace mogliśmy podziwiać przez cały czas trwania spotkań. 
Poza wymianą artystycznych doświadczeń warsztatowych, nie zabrakło również wieczornych spotkań i twórczych dyskusji o sztuce i kulturze.
W spotkaniach uczestniczył burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski. Stronę niemiecką reprezentowali: Dieter Fiesinger - założyciel Akademii Młodzieżowej w Bad Segeberg, Jens Lichte - zastępca burmistrza Bad Segeberg, Edda Runge - dyrektor Domu Kultury "Remiza" w Bad Segeberg, Agata Schuster - koordynator burmistrza Bad Bramstedt do spraw współpracy miast partnerskich i tłumacz, a także Svetlana Nazarova - autorka prac - rzeźba z papieru.

 

info:ZOK

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: