Mali piłkarze zebrali ponad 3,5 tys. zł na rzecz Igora

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-02-20 14:49:34
Mali piłkarze zebrali ponad 3,5 tys. zł na rzecz Igora
  • Foto: TV Gawex

„Dzieci dziecku” pod takim hasłem odbył się w sobotę (18.02) Piłkarski Turniej Charytatywny na rzecz 7-letniego Igora Subkowskiego, który zmaga się ze skutkami wylewu poporodowego. To już druga inicjatywa, z której środki w całości zostaną przekazane na leczenie chłopca. W sobotnim wydarzeniu wzięło udział około 120 małych piłkarzy z całego regionu.

3 lutego w hotelu Residence odbył się  bal charytatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego na rzecz 7-letniego Igorka, który zmaga się ze skutkami wylewu IV stopnia z przebiciem do komór bocznych. Bal okazał się nad wyraz udany. Do tej pory suma uzbieranych środków wynosi ponad 40 tysięcy złotych. Jednak jak mówią organizatorzy to nie koniec, gdyż liczenie cały czas trwa. Wydarzenie to pokazało jak wielu ludzi poruszył los chłopca dlatego też nie zaprzestano zbierania środków na jego leczenie. W minioną sobotę Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego wraz z Akademią Piłkarską Reissa zorganizowało Charytatywny Turniej Piłkarski, w którym tym razem udział wzięli najmłodsi.

W sobotnim turnieju zagrało około 120 małych piłkarzy z całego naszego regionu. W Szczecinku powstała nawet reprezentacja, skupiająca zawodników z obu akademii. Jak podkreślił organizator Michał Boderek, większość dzieci była świadoma wyjątkowości tego wydarzenia. Najmłodsi piłkarze wiedzieli, że turniej rozgrywany jest w szczytnym celu, i że w ten sposób będą mogli pomóc swojemu koledze. 

Igorek w chwili obecnej przechodzi szereg zajęć od logopedycznych i neurologopedycznych poprzez rehabilitację na basenie, a także różnego rodzaju turnusy rehabilitacyjne i dogoterapię.  Rodzice chłopca zebrane środki chcieliby przeznaczyć na operację wydłużenia ścięgna Achillesa, kilka turnusów rehabilitacyjnych, a także wykonanie ortez. Łączna suma, którą udało się zebrać podczas sobotniego turnieju piłkarskiego rozegranego na rzecz Igora to ponad 3,5 tys.zł.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: