Powrót do przeszłości - II edycja Retro Games za nami

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-02-20 14:31:14
Powrót do przeszłości - II edycja Retro Games za nami
  • Foto: TV Gawex

W miniony weekend odbyła się w Szczecinku impreza dla miłośników gier oraz komputerów - Retro Games. Podczas sobotniego wydarzenia, sympatycy gier z ubiegłego wieku mogli ponownie zmierzyć się w kultowych rozgrywkach. Dla starszych był to powrót do przeszłości, natomiast młodzi mogli zobaczyć, jak świat gier wyglądał 30 lat temu.

Powrót do przeszłości- tak można nazwać wydarzenie, które już po raz drugi miało miejsce w szczecineckim kinie Wolność.  Podczas imprezy Retro Games zaprezentowane zostały najpopularniejsze konsole i platformy do gier ubiegłego wieku. Zgodnie z oczekiwaniami, wydarzeniem zainteresowali się zarówno młodzi fani gier komputerowych, jak i starzy wyjadacze, którzy przy tego typu konsolach spędzili lata swojego dzieciństwa. 
 "Retro Games są to gry wideo z ubiegłego wieku. Mamy stare komputery, konsole na których wychowywaliśmy się my czyli 30-40 latkowie i chcemy pokazać młodszym mieszkańcom jak to wszystko wyglądało kiedyś. Teraz wszystko mamy dotykowe – telefony, smartfony, tablety itd. kiedyś wyglądało to zupełnie inaczej ale było do siebie podobne. Prezentujemy to wszystko na czym my spędziliśmy część swojego dzieciństwa." - powiedział nam Paweł Kwiecień, organizator Retro Games.

Podczas sobotniej imprezy pasjonaci gier oraz komputerów mogli sprawdzić się na kilkudziesięciu stanowiskach, które przygotowane zostały przez organizatorów. Wydaje się, że twórcom imprezy Retro Games udało się osiągnąć zamierzony cel: w jednym miejscu skupili dwa, zupełnie różne pokolenia fanów gier komputerowych.  Oprócz pasjonatów samych gier komputerowych, na Retro Games pojawili się także kolekcjonerzy kultowych sprzętów do gier, popularnych w latach 80-90 ubiegłego wieku.

Dłuższa relacja z wydarzenia już w najbliższy czwartek (23.02) w programie lokalnym TV Gawex, zapraszamy!
 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: