Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-02-20 12:35:52
Ostrzeżenie przed silnym wiatrem!
  • Foto: TV Gawex

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wystąpieniem silnego wiatru, województwo zachodniopomorskie - subregion nadmorski, od godz. 17:00 dnia 20.02.2017 do godz. 12:00 dnia 21.02.2017.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, z porywami do 85 km/h, z zachodu. Stopień zagrożenia 1 (w 3-stopniowej skali). W związku z powyższym, zaleca się: 
 
1. Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne środki masowego przekazu.

2. Zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna, drzwi balkonowe. Zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkich przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr.  

3. Nie parkować samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków.

4. W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej, gazowej lub wodno-kanalizacyjnej, nie podejmować się napraw na własną rękę. Wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze. 

info: Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: