Czy radni odbiorą odznaki honorowe?

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-02-17 15:00:53
Czy radni odbiorą odznaki honorowe?
  • Foto: TV Gawex

Odznaka honorowa "Zasłużony dla Miasta Szczecinka" to wyróżnienie, które na przestrzeni wielu lat przyznawane były dla wyróżniających się postaci naszego miasta. Na liście osób, które w przeszłości otrzymali takie odznaczenie, widnieje 237 nazwisk. Część radnych miejskich chce, by jeszcze raz zweryfikować, kim są wyróżnieni i czy takie odznaki się im należą. 

W sierpniu 2016 roku, podczas sesji Rady Miasta omawiany był wniosek złożony przez jednego z mieszkańców Szczecinka, który dotyczył odebrania odznaki honorowej „Zasłużony dla Miasta Szczecinka” dwóm byłym oficerom Milicji Obywatelskiej. Wtedy wniosek ten został odrzucony, ale radni zapowiedzieli, iż zainteresują się sprawą odznaczeń i poszukają właściwego rozwiązania. 

Ja uważam, że jest to niemądry pomysł i nie popieram go. Część radnych ma jednak inne zdanie, zarówno z klubu Platformy Obywatelskiej, jak i opozycji i ponad podziałami powstała taka grupa inicjatywna radnych, którzy pracują nad projektem uchwały. - mówi nam burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas

O ile sama idea zweryfikowania odznaczonych wydaje się być słuszna, to już sama realizacja tego pomysłu wydaje się być bardzo skomplikowana. Z perspektywy minionych lat ocenienie postawy wielu osób może być po prostu niesprawiedliwe. 

Przy takiej ilości przyznanych odznak, gdy większość ludzi już nie żyje, zweryfikowanie tego będzie niezwykle trudne. Otwieramy "puszkę pandory", będziemy rozliczać osoby, które się nie mogą bronić. Jest to według mnie kompletnie niepotrzebne. - dodaje nasz rozmówca.

Pracę nad projektem jeszcze trwają. O tym, czy pomysł ten uda się zrealizować, dowiemy się zapewne za jakiś czas, podczas sesji Rady Miasta. 

Komentarze (3)

ttt 2017-02-18 13:16

zabierajcie i przyznajcie je sobie-bo wy jak najbardziej na nie zaslugujecie...prawda?

ola 2017-02-21 16:28

Odznaki przyznawano w tamtych czasach za zasługi w tamtych czasach i nijak mają się do rzeczywistości! Obecnych "naprawiaczy historii" też ocenią następne pokolenia!

Ewa 2017-02-23 22:05

Czy naprawdę Państwo Radni nie mają nic innego do roboty niż grzebanie w historii, która JEST HISTORIĄ? Jeśli nie, to chętnie podpowiem... Podpisuję się pod zdaniem Pani Oli.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: