Drawscy strażacy podsumowali rok

  • KW
  • 2017-02-15 13:27:40
Drawscy strażacy podsumowali rok
  • Foto: Powiat Drawski

Wczoraj tj. 14 lutego 2017 roku Starosta Drawski Stanisław Kuczyński uczestniczył z naradzie rocznej drawskich strażaków.

Podczas spotkania Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim mł. bryg. Paweł Dymecki podsumował działalność drawskiej komendy w roku 2016 oraz podkreślił zamierzenia i obszary, które w 2017 roku będą w szczególnym zainteresowaniu strażaków. Akty mianowania na wyższe stanowiska służbowe odebrało z rąk Komendanta Powiatowego sześciu strażaków drawskiej jednostki.

Starosta Drawski podziękował mł. kpt. Mateuszowi  Waszczykowi, który w czasie wolnym od służby, 22 stycznia 2016 roku w miejscowości Męcidół, gm. Złocieniec uratował tonącego, pod którym załamał się lód. Dzięki jego szybkiej reakcji i niezwłocznemu podjęciu działań udało się uratować życie człowieka. S. Kuczyński podkreślił ogromną rolę jaką strażacy odgrywają w działaniach ratowniczych. Podziękował za dotychczasową współpracę i dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu drawskiego życząc sukcesów w pracy zawodowej, bezpiecznej i spokojnej służby, szczęśliwych powrotów z akcji oraz szczęścia w życiu osobistym.

info: Powiat Drawski

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: