Radni powiatowi zarobią więcej

  • KW
  • 2017-02-14 13:58:58
Radni powiatowi zarobią więcej
  • Foto: TV Gawex

Na najbliższej sesji Rady Powiatu jednym z omawianych punktów będzie ustalenie wysokości i zasad wypłacania diet dla radnych powiatu szczecineckiego, a także dla samego starosty. Zmiana ta związana jest z podwyższeniem płacy minimalnej, która obowiązuje od 1-go stycznia 2017 roku.

Korekta wysokości diet radnych powiatowych wiąże się bezpośrednio ze zmianami dotyczącymi podniesienia płacy minimalnej jakie rząd wprowadził z początkiem 2017 roku. W związku z tym, na najbliższej sesji, radni powiatu szczecineckiego pochylą się nad punktem dotyczącym ich uposażenia. Jak podkreślił starosta, diety naszych radnych są jednymi z najniższych w województwie zachodniopomorskim. Od 1 stycznia wzrosło najniższe uposażenie z 1850 złotych na 2000 złotych, więc te korekty w stosunku do radnych będą rzędu 150-200 złotych w skali miesiąca - wyjaśnia Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis.

Zmianie ulegnie także uposażenie starosty szczecineckiego. Jest projekt uchwały Rady Powiatu o wzroście wynagrodzeń dla starosty. Ostatni mój wzrost wynagrodzeń miał miejsce w 2008 roku, natomiast w związku ze zmianą najniższego uposażenia, projekt uchwały zakłada wzrost o 160 złotych brutto - kończy starosta.   

Jeżeli uchwała ta zostanie podjęta na najbliższej sesji, która odbędzie się 16 lutego, nowe uposażenia będą obowiązywać od 1-go marca 2017 roku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: