Obwodnica Szczecinka jeszcze bez pozwolenia na budowę

  • KW
  • 2017-02-14 12:27:13
Obwodnica Szczecinka jeszcze bez pozwolenia na budowę
  • Foto: GDDKiA

Budowa obwodnicy Szczecinka niebawem się rozpocznie. Zgodnie z realizowanym kontraktem, początek prac planowany jest na marzec 2017 roku. Jak na razie jednak główny inwestor nie otrzymał jeszcze pozytywnej decyzji, zezwalającej na rozpoczęcie inwestycji. Po jej uzyskaniu, wykonawca będzie mógł rozpocząć prace.

Szczecinecka obwodnica to największa inwestycja, realizowana w ostatnich latach. Będzie to odcinek drogi ekspresowej S11, który ominie miasto od strony wschodniej o długości około 12 kilometrów. Rozpoczęcie budowy planuje się w marcu br., a zakończenie w 2019 roku. Teraz inwestor oraz wykonawca inwestycji czekają na uzyskanie zgody na budowę. Zgodnie z realizowanym kontraktem, budowa obwodnicy Szczecinka powinna rozpocząć się w marcu. Jesteśmy na ostatnim etapie uzyskiwania decyzji pozwalającej na realizację inwestycji. Planujemy ją uzyskać w marcu i wtedy wykonawca powinien rozpocząć pierwsze prace - mówi w rozmowie telefonicznej z TV Gawex Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie i zaznacza, że decyzja ta jest niezbędna do rozpoczęcia jakichkolwiek prac. Na jej podstawie pozyskane będą również grunty na inwestycję. Na mocy tej decyzji Urząd Wojewódzki przeprowadzi postępowanie odszkodowawcze oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie wypłacać odszkodowania za nieruchomości pod drogę - dodaje nasz rozmówca. 

Pierwsze prace związane z budową obwodnicy Szczecinka będą polegały na przygotowaniu terenu, czyli między innymi na wycince drzew, pracach geodezyjnych i organizacyjnych. Jak informuje nasz rozmówca, aktualnie na terenie, gdzie będzie przebiegać obwodnica, trwają prace archeologiczne, które powinny zakończyć się w marcu. Budowa nowej obwodnicy trwać będzie około 2 lat i jeśli nie będzie większych problemów z realizacją inwestycji, to nową drogą będziemy mogli jeździć w kwietniu 2019 roku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: