''Bez zgodnej współpracy nie byłoby takiego szpitala'' - oficjalne otwarcie oddziału pediatrycznego, SORu i OIOMu

  • KW
  • 2017-02-13 14:58:11
''Bez zgodnej współpracy nie byłoby takiego szpitala'' - oficjalne otwarcie oddziału pediatrycznego, SORu i OIOMu
  • Foto: TV Gawex

III etap rozbudowy szpitala w Szczecinku został oficjalnie zakończony. Podczas dzisiejszego (13.02) spotkania podsumowującego wszystkie prace, dokonano uroczystego otwarcia trzech wyremontowanych oddziałów – pediatrii, OIOM-u i SOR-u. Jak podkreślono na dzisiejszej konferencji - fakt ten cieszy tym bardziej, gdyż całe przedsięwzięcie było niesamowicie skomplikowane pod względem organizacyjnym, a także bardzo kosztowne.

Pacjenci Szczecinka i okolic mają powody do radości – remont trzech oddziałów szpitala dobiegł końca i dziś nastąpiło uroczyste otwarcie nowych oddziałów: Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej oraz oddziału pediatrycznego. Uroczyste podsumowanie zadania inwestycyjnego pod nazwą „rozbudowa Szpitala w Szczecinku – III etap – SOR, OIOM i oddział pediatryczny'' rozpoczęło się od krótkiej prezentacji na temat inwestycji oraz funkcjonowania poszczególnych oddziałów. Zarówno Prezes Szpitala Radosław Niemiec, jak i Burmistrz Miasta Szczecinek Jerzy Hardie Douglas przypomnieli zgromadzonym w jakim stanie znajdował się szpital jeszcze kilkanaście lat temu. Jak powiedział dzisiaj burmistrz, na ten moment czekał od dawna. To, co się wydarzyło w ciągu ostatnich lat jest niesamowite. Nie sądziłem, że doczekam takiego momentu, że będę mógł tutaj z państwem być w tak nowoczesnym szpitalu, jakim stał się szpital w Szczecinku. Kilka lat temu zyskałem sojusznika w postaci starosty, cały czas współpracujemy i bez tej zgodnej współpracy po prostu nie byłoby takiego szpitala - mówił Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis przypomniał również, że bez pomocy Poseł RP Małgorzaty Golińskiej nie udałoby się dokończyć tego zadania tak szybko. Przypomnijmy, III etap prac remontowych szczecineckiego szpitala został dofinansowany z rezerwy Ministra Finansów. Ten proces inwestycyjny, który kończymy jest szczególny i wyjątkowy z kilku powodów. Ogromnie się napracowaliśmy, aby całe przedsięwzięcie dopiąć finansowo. Otrzymaliśmy ostatecznie 3 mln 279 tysięcy złotych z rezerwy Ministerstwa Finansów i tutaj jesteśmy po raz drugi jedynym powiatem w województwie zachodniopomorskim, który z tych środków skorzystał. Te pieniądze jest niezmiernie trudno uzyskać (...) W tym miejscu chcę podziękować Pani Poseł Golińskiej, którą poprosiliśmy o wsparcie wniosku, bo zdajemy sobie sprawę, że minister ma wiele tych wniosków i rąk, które chcą uzyskać dofinansowanie. Dzięki rożnym argumentom przedstawianym przez panią poseł, możliwe było dofinansowanie - mówił Krzysztof Lis i podkreślał również złożoność tego zadania, ponieważ wymagało ono wielu, logistycznych rozwiązań. Przypomnijmy, w trakcie trwania remontu pacjenci cały czas byli normalnie przyjmowani do szpitala.

Dzisiaj, kiedy możemy mówić już o funkcjonowaniu nowego SORu, OIOMu i oddziału pediatrycznego, chciałabym państwu pogratulować, ale też życzyć na przyszłość żeby udało się pomóc jak największej ilości mieszkańców nie tylko powiatu - mówiła Poseł RP Małgorzata Golińska.

Poniedziałkowe spotkanie było podsumowaniem wszystkich prac dokonanych w ostatnim czasie w szczecineckim szpitalu. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: Poseł Małgorzata Golińska, Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis, Burmistrz Miasta Szczecinek Jerzy Hardie-Douglas, a także Prezes Spółki Szpital Radosław Niemiec.

Meble na oddziale pediatrycznym wykonane zostały z płyty darowanej przez firmę Kronospan. Łączny koszt wszystkich inwestycji to ponad 6,5 miliona złotych. Środki te pochodzą z różnych źródeł m.in. środki własne spółki, ze Starostwa Powiatowego, miasta, a także z rezerwy celowej Ministra Finansów.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: