Policyjny bilans tygodnia: 6 nietrzeźwych kierowców i wypadek drogowy

  • KW
  • 2017-02-13 12:59:26
Policyjny bilans tygodnia: 6 nietrzeźwych kierowców i wypadek drogowy
  • Foto: TV Gawex

Miniony tydzień na drogach powiatu szczecineckiego upłynął pod znakiem nietrzeźwych kierujących, których zatrzymano aż sześciu. Jak zaznacza mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, to duży wzrost w stosunku do poprzednich tygodni.

Na uwagę zasługuje jeden z kierowców, który wpisał się na niechlubną listę rekordzistów. Mowa tu o 54-letnim mieszkańcu gminy Borne Sulinowo - mówi nam mł. asp. A. Matys. Mężczyzna poruszał się swoim samochodem marki Opel Vectra. Został zatrzymany przez policjantów, a podczas badania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W związku z faktem, że 54-latek popełnił przestępstwo, musi się liczyć z tym, że zagrożone jest ono karą do dwóch lat pozbawienia wolności i utratą prawa jazdy.

Natomiast kierujący, który zapomniał, że zostało mu zatrzymane prawo jazdy to mieszkaniec Szczecinka, kontrolowany przez policjantów na terenie miasta. Mężczyzna zapomniał, że ma aktywny zakaz poruszania się wszelkimi pojazdami mechanicznymi i po raz kolejny popełnił przestępstwo. Teraz za swoje czyny ponownie odpowie przed sądem - dodaje nasza rozmówczyni.

Miniony tydzień to także wypadek drogowy, do którego doszło między Silnowem a Unieminem w gminie Borne Sulinowo. 60-letni kierujący pojazdem marki Volkswagen Lupo na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, zjechał na przeciwny pas i dachował w rowie. Mężczyzna z obrażeniami klatki piersiowej trafił do szczecineckiego szpitala. Poza kierującym, w zdarzeniu nie brał udziału nikt więcej - podsumowuje A. Matys.

W ciągu ostatnich kilku dni doszło także do zatrzymania 34-letniego mieszkańca Szczecinka. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i innych, należących do mężczyzny, ujawniono 43 gramy marihuany. 34-latek usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Tymczasem prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policji. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: