Kolejne środki na szkolenia dla przedsiębiorców z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

  • KW
  • 2017-02-10 13:16:00
Kolejne środki na szkolenia dla przedsiębiorców z Krajowego Funduszu Szkoleniowego
  • Foto: P. Rozmus

Wczorajsze (09.02) posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy tradycyjnie rozpoczęło się od omówienia aktualnej sytuacji na rynku pracy w powiecie szczecineckim.

W styczniu odnotowaliśmy o 281 osób bezrobotnych więcej niż miało to miejsce pod koniec grudnia. Początek roku niestety jest czasem kiedy bezrobocie wrasta. Jednak bez pracy pozostaje o 623 osoby mniej niż na początku ubiegłego roku. I jest to bardzo pozytywna wiadomość (…)  – referował dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku Wiesław Kosmala.  W dalszej części wypowiedzi dyrektor nawiązał do firm wchodzących w skład Szczecineckiego Klastra Meblowego: niemieckiej BHK Holz- und Kunststoff KG H. Kottmann, oraz wielkopolskiej F.H.U Grześkowiak: Obie firmy już na początek zatrudnią około 50 osób. Przeprowadziliśmy nabory dla pana Grześkowiaka i muszę państwu powiedzieć, że zainteresowanie było bardzo duże(…)

Następnie  omówiono kwestię wydatkowania przez urząd pracy środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego, wyznaczonych przez Ministra Rodziny  Pracy i Polityki Społecznej oraz Krajową Radę Rynku Pracy. Do dyspozycji Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku na szkolenia dla przedsiębiorców  pozostaje 293.400 zł. Członkowie Rady ustalili kryteria wydatkowania przez urząd rzeczonych środków. Niebawem rozpocznie się nabór wniosków.

info: P. Rozmus, Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: