W Świdwinie uczą się policyjnego fachu

  • KW
  • 2017-02-10 12:51:55
W Świdwinie uczą się policyjnego fachu
  • Foto: UM Świdwin

Młodzi policjanci z sąsiednich jednostek rozpoczęli adaptację zawodową w Świdwinie. Po raz kolejny ich pobyt sfinansowało miasto Świdwin.

Współpraca świdwińskiego samorządu z policją trwa od wielu lat. Korzyści są obopólne – początkujący policjanci nabywają doświadczenia podczas pełnienia patroli, natomiast mieszkańcy miasta czują się dzięki temu bezpieczniej. Komenda Powiatowa Policji zajmuje się organizacją ich pracy, natomiast z budżetu miasta finansowane są koszty ich zakwaterowania i wyżywienia. Świdwin nie jest jedynym miastem, które korzysta na tej zasadzie z dodatkowego policyjnego wsparcia. Podobnie jest na przykład w Koszalinie.

W tym roku Rada Miasta przeznaczyła na sfinansowanie służby przygotowawczej 20 tysięcy złotych. Do świdwińskiej komendy trafiło ośmiu dodatkowych funkcjonariuszy, którzy wcześniej odbyli kurs teoretyczny. Teraz, pod kierunkiem doświadczonych policjantów, będą zdobywać umiejętności praktyczne w prewencji. Stworzono trzy dodatkowe patrole piesze oraz jeden zmotoryzowany, które nadzorują główne ulice miasta, parkingi, skwery, osiedla mieszkaniowe. 9 lutego po raz pierwszy wyruszyli na ulice Świdwina. Służba adaptacyjna potrwa 8 tygodni.

info: UM Świdwin

W Świdwinie uczą się policyjnego fachu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: