Działaj Lokalnie po raz piąty - podsumowanie programu

  • KW
  • 2017-02-10 12:15:40
Działaj Lokalnie po raz piąty - podsumowanie programu
  • Foto: TV Gawex

Zakończyła się piąta, organizowana w powiecie szczecineckim, edycja programu Działaj Lokalnie, który ma na celu aktywizację lokalnych środowisk. Od początku kwietnia można było składać wnioski na przyznanie dofinansowania w ramach tej akcji. Ostatecznie przyznano 6 tak zwanych grantów, a w czwartek (9 lutego) w Centrum Konferencyjnym Zamek oficjalnie podsumowano zwycięskie projekty.

Program Działaj Lokalnie organizowany jest przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności we współpracy z Funduszem Tratwa Szczecinek. W minionym roku odbyła się już 9 odsłona programu, a piąta organizowana w powiecie szczecineckim. Wczoraj (09.02) w Centrum Konferencyjnym Zamek oficjalnie podsumowano kolejną, udaną edycję przedsięwzięcia. Program rozwija się ale też społeczności się rozwijają. Coraz więcej takich inicjatyw jest podejmowanych przez ludzi, coraz więcej grup nieformalnych formalizuje się, powstają stowarzyszenia - mówi Małgorzata Jabłońska z Funduszu Tratwa Szczecinek.

Do ostatniej edycji programu zgłoszonych zostało 12 projektów, z czego 6 dostało nagrodę-grant, który wiązał się z uzyskaniem funduszy na rozwój swojej działalności. Pomysły były bardzo różne, ale każdy miał na celu przede wszystkim aktywizację lokalnej społeczności. Dzięki akcji ''Działaj Lokalnie'' powstało już wiele zarówno obiektów, takich jak boiska dla dzieci czy place zabaw, jak i ciekawych kół zainteresowań i imprez. Już teraz wiele społeczności lokalnych czeka na kolejną edycję programu, dzięki czemu kolejne ciekawe pomysły będą mogły być realizowane.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: