Za nami nocne liczenie osób bezdomnych

  • KW
  • 2017-02-09 15:31:40
Za nami nocne liczenie osób bezdomnych
  • Foto: TV Gawex

Śpią w namiotach, garażach, pustostanach czy na ogródkach działkowych, lecz kiedy przychodzi do nich pomoc, najczęściej jej odmawiają. Mowa o osobach bezdomnych, których liczenie odbyło się minionej nocy w naszym regionie. Akcja liczenia osób bezdomnych jest ogólnopolska i ma na celu wykazanie ile osób na terenie kraju pozostaje bez dachu nad głową.

W nocy z 8 na 9 lutego policjanci, strażnicy miejscy i gminni, pracownicy ośrodków pomocy społecznej, organizacji pozarządowych oraz wolontariusze z całej Polski liczyli osoby bezdomne. Akcja przeprowadzana jest co dwa lata z inicjatywy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W Szczecinku sprawą zajęła się straż miejska, która w okresie zimowym stale odwiedza bezdomnych przebywających w mieście i zachęca do skorzystania chociażby z noclegowni. Oprócz stwierdzenia ilości osób bezdomnych na naszym terenie, bardzo ważnym aspektem było rozpoznanie tego środowiska, stwierdzenie przyczyn bezdomności, a także pomoc.

Wyniki nocnego liczenia nie są jeszcze znane, gdyż szczegółowe liczby poznamy za kilkanaście dni kiedy opublikuje je Urząd Wojewódzki. Dwa lata temu na terenie gminy Szczecinek przebywało 55 osób bezdomnych, w tym 47 mężczyzn, 5 kobiet i 3 dzieci.

Problem bezdomności jest dość szeroki, dlatego nasza ekipa telewizyjna postanowiła w styczniu bieżącego roku przyjrzeć mu się bliżej. Zapraszamy do obejrzenia naszego poruszającego programu ''Ludzie Bezdomni'', który dostępny jest powyżej.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: