Minister sportu przyjedzie do Szczecinka i oceni budowę stadionu lekkoatletycznego?

  • KW
  • 2017-02-09 11:06:15
Minister sportu przyjedzie do Szczecinka i oceni budowę stadionu lekkoatletycznego?
  • Foto: TV Gawex

Budowa stadionu lekkoatletycznego na Świątkach to jedna z większych inwestycji prowadzonych przez powiat szczecinecki. Środki na to zadanie zostały rozpisane na trzy kolejne lata. Oprócz tego inwestycja otrzymała dofinansowanie od Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Całe zadanie jest bardzo kosztowne, złożone i niezwykle ważne dla naszego regionu. Dlatego też Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis wraz z Poseł Małgorzatą Golińską wystosowali zaproszenie do Ministra Sportu, aby osobiście ocenił to zadanie.

Czy Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka odwiedzi Szczecinek? Tego na razie jeszcze nie wiadomo. Jednak takie zaproszenie do ministra wystosował Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis wraz z Posłanką Małgorzatą Golińską. Cel wizyty ministra jest prosty – chodzi o to, aby osobiście ocenił przedsięwzięcie jakim jest budowa stadionu na Świątkach. Dwa tygodnie temu byłem w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Warszawie i przedstawiałem to, co jest związane z naszym przedsięwzięciem, czyli budową stadionu lekkoatletycznego przy Zespole Szkół nr 6. To, że budujemy stadion lekkoatletyczny, a pan minister jest lekkoatletą będzie dla nas może dodatkowym atutem, że chętniej przyjedzie i zobaczy stadion -  informuje nas Krzysztof Lis, Starosta Szczecinecki.

Jak podkreśla nasz rozmówca to zadanie należy do jednych z ważniejszych w regionie, a dodatkowo inwestycja została również wpisana na listę przedsięwzięć o szczególnym znaczeniu dla polskiego sportu. Projekt otrzymał też dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Ubiegamy się o zwiększenie dofinansowania na budowę. Mamy 3 miliony złotych, a możemy mieć jeszcze około 2 milionów złotych. Wnioski na realizację tego uzupełnienia trzeba składać do 15 marca. Dlatego jeśli zobaczy się przedsięwzięcie, jak jest zlokalizowane i realizowane to pewnie miałoby się przychylność i dobre spojrzenie pana ministra - podsumowuje starosta.  

Na chwilę obecną żadnej deklaracji co do wizyty ze strony ministra jeszcze nie było, jednak jeśli taka wizyta miałaby dojść do skutku, proponowany termin ze strony starostwa to koniec lutego bieżącego roku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: